Podziękowanie dla Marcina Janasa

Sabina Bajda dyr. MOSiR Bochnia, szczypiornista Marcin Janas, kierownik drużyny Maciej Haber.

Na zdjęciu Marcin Janas w towarzystwie Sabiny Bajdy dyrektor MOSiR Bochnia i Macieja Habera kierownika bocheńskiej drużyny.

W sobotę 30 stycznia tuż przed meczem II ligi piłki ręcznej mężczyzn MOSiR Bochnia – AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce w Hali Widowiskowo-Sportowej miała miejsce miła uroczystość, związana z podziękowaniem złożonym przez Sabinę Bajdę dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni na ręce wieloletniego reprezentanta naszego zespołu Marcina Janasa.

Marcin Janas swoją przygodę z piłka ręczną rozpoczął w Pałacu Młodzieży Tarnów. Jest absolwentem szkoły Mistrzostwa Sportowego oraz Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

Marcin dołączył do zespołu MOSiR Bochnia w sezonie 2013/14 i przez 7 kolejnych lat (do sezonu 2019/2020) reprezentował nasz klub w rozgrywkach I i II ligi piłki ręcznej mężczyzn. W barwach MOSiR-u rozegrał 138 meczów, zdobywając 373 bramki. Zadebiutował w meczu z Chrzanowem 30.03.2013 (wtedy rzucił 1 bramkę), najwięcej bramek (8) rzucił 14.12.2019 r. w meczu z Buskowianką.
Marcin Janas był niekwestionowanym liderem zespołu, swoja postawą na boisku i poza nim był przykładem pracowitości, sumienności, systematyczności

Od sezonu 2020/21 Marcin jest drugim trenerem zespołu PGNiG Superligi – Grupy Azoty Tarnów. Jest asystentem Patrika Liljestranda, szwedzkiego piłkarza i trenera, byłego reprezentanta Szwecji.

Więcej zdjęć z opisywanej uroczystości na profilu facebookowym MOSiR Bochnia – kliknij tutaj.

Przypomnijmy, iż pożegnanie kolegów Marcina ze starej kadry odbyło się już we wrześniu przed inauguracyjnym spotkaniem sezonu 2020/21 – kliknij tutaj).

Share on

There are no comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Skip to content