Po zaciętym meczu przegrywamy w Łodzi / 1 Liga Koszykówki Kobiet

12.11.2020
1 Liga Koszykówki Kobiet, 6 kolejka
AZS Umed Widzew Łódź – Contimax MOSiR Bochnia 70:66 (22:12, 13:16, 18:19, 17:19)

Koszykarki z Bochni po prawie 4 tygodniowej przerwie powróciły na parkiet. Niestety w naszym zespole, nie obyło się bez kwarantanny covidowskiej przez co Polski Związek Koszykówki był zmuszony do przeniesienia trzech spotkań w naszym terminarzu.
Jednym z nich był mecz z Widzewem Łódź, który na naszą prośbę odbył się 12 listopada w Łodzi.
.
Początek meczu niestety słaby w naszym wykonaniu, widać długi czas „bez gry” gospodynie natomiast wręcz przeciwnie, grały skutecznie i szybko wychodząc na 10 punktowe prowadzenie. W kolejnych kwartach powoli odrabiamy stratę, która w pewnym momencie sięgała 17 punktów. Ostatecznie dobry fragment naszej drużyny i do szatni po 20 minutach schodziliśmy „tylko” z siedmiopunktowym deficytem.
Druga połowa spotkania to już gra „kosz za kosz”, żadna ze stron nie mogła uzyskać dwucyfrowej przewagi. Bardzo dobre zawody rozegrała Natalia Mazur (17 punktów, 4 zbiórki) i Anna Krawiec (13 punktów i 21 zbiórek).
Ostatnie 3 minut gry to prawdziwy dreszczowiec, bochnianki dochodziły na 3 punkty i kiedy się wydawało, że wyrównamy wynik i wyjdziemy na prowadzenie to łodzianki zdobyły cenne punkty za 3. W ostatnich sekundach niestety nie byliśmy w stanie dogonić rywalek i ostatecznie przegraliśmy 66:70.
.
„Był to mecz walki i zaangażowania z obu stron. Nie była to najładniejsza koszykówka w naszym wykonaniu ale wiedzieliśmy, że tak będzie. Chcieliśmy zrobić wszystko, żeby się przełamać, a zaistniała sytuacja zdrowotna nam w tym nie pomogła. Przed nami trudny okres, w którym mecze rozgrywamy w formacie środa /sobota, musimy jak najszybciej wrócić do formy i ponownie odnaleźć swój styl gry” – powiedziała po spotkaniu trenerka bochnianek Małgorzata Misiuk.
.

Widzew Łódź: Wiktoria Stępień 24, Anna Kudelska 24, Wiktoria Rzeźnik 7, Jagoda Bandoch 6, Natalia Gzinka 8, Maria Grudzień 1, Wiktoria Ozga 0, Dominika Szczygieł 0, Magda Rapucha 0.

Contimax MOSiR Bochnia: Natalia Mazur 17, Anna Krawiec 13, Karolina Wilk 12, Magdalena Puter 6, Monika Malinowska 5, Aisza Buczek 4, Julia Natkaniec 4, Gabriela Rak 4, Julia Fortuna 1.

.
Statystyki meczu na stronie PZ Kosz – kliknij tutaj.
Relacja video:

Zdjęcia ze spotkania na profilu facebookowym Contimax MOSiR Bochnia – kliknij tutaj.
.
Kolejne spotkanie już w niedzielę 15 listopada. O godz. 14.00 gościć będziemy drużynę MUKS Poznań.
Zapraszamy na relację na kanale YouTube: MOSiR Bochnia TV?