Pierwsze zwycięstwo w II lidze mężczyzn! Buskowianka – MOSiR Bochnia 24:33

W niedzielę 29 września szczypiorniści Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni rozegrali wyjazdową kolejkę z Buskowianką. Był to ich pierwszy wyjazdowy mecz i pierwsze zwycięstwo.

HLB Buskowianka – MOSiR Bochnia 24:33 (10:21)

– O wyniku meczu zdecydowała nasza postawa w pierwszej połowie, gdzie byliśmy na boisku bardzo skuteczni rzutowo, poprawnie graliśmy w obronie. Świadczy o tym wygranie w przedziale czasowym od 10 do 30 minuty 6:16. Wynik 10:21 pierwszej części meczu spowodował, że w drugiej połowie graliśmy spokojnie, kontrolując wynik, który nie był zagrożony – mówi trener bochnian Ryszard Tabor.

Przebieg meczu: 6 min. 2:2, 9 min. 4:5, 13 min. 5:7, 15 min. 5:9, 20 min. 6:13, 26 min. 8:18, 30 min. 10:21, 34 min. 13:21, 36 min. 13:23, 43 min. 18:25, 46 min. 18:28, 50 min. 21:30, 60 min. 24:33.

Skład i bramki MOSiR Bochnia: Tomasz Węgrzyn, Michał Puchalski, Jarosław Gut – Maksymilian Grzesik 6, Filip Pach 6, Adrian Lubowicki 6, Maksymilian Grzesik 6, Marcin Janas 4, Wojciech Dziedzic 2, Iwo Stopczyński 1, Miłosz Gabiga 1, Tomasz Musiał 1, Tomasz Wolnik, Krzysztof Kondela, Marcin Jakubowski.
Trener Ryszard Tabor, kierownik drużyny Maciej Haber, trener odnowy biologicznej Maciej Hamuda.

Buskowianka: Michał Pałys, Paweł Smagór, Paweł Duda – Jakub Bąk 6, Marcin Szustak 4, Michał Żarnowski 4, Dariusz Kubisztal 3, Marek Glita 3, Jakub Zawarczyński 1, Michał Mizdra 1, Marcin Obłąk, Sebastian Trutkowski, Kamil Maj, Ernest Czaja.

Protokół ze spotkania – kliknij tutaj.

Polecamy relację medialną sponsora bocheńskiego zespołu portalu internetowego Sportomaks.pl (kliknij tutaj). O pierwszych punktach zdobytych przez bocheńskich zawodników pisze również Bochnianin.pl (kliknij tutaj).
“Zespół z Bochni szybko odarł Buskowiankę ze złudzeń” napisano natomiast na stronie echodnia.eu – kliknij tutaj.

Wyniki pozostałych zespołów grupy 4 w  2 kolejce:
AZS AGH Kraków – SPR Wisła Sandomierz 25:23
SPR Orzeł Przeworsk – SPR Stal II Mielec 34:26
AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce – NLO SMS II ZPRP Kielce 21:33

Mobilizacja przed kolejnym meczem
6 października nasi szczypiorniści rozegrają mecz u siebie, a gościć będą AZS AGH Kraków. – W niedzielę spotkamy się z jednym z faworytów rozgrywek, który zapewne będzie walczył o pierwsze miejsce w tabeli. Jest to niewątpliwie przeciwnik mobilizujący nas od strony sportowej i ambicjonalnej, ponieważ w zespole AGH występują zawodnicy, którzy kiedyś reprezentowali barwy MOSiRu – podkreśla trener bocheńskiego zespołu Ryszard Tabor.

Zapraszamy kibiców do Hali Widowiskowo-Sportowej (przy ul. ks. J. Poniatowskiego 32) na godz. 16.00. Wstęp wolny!