Pierwsze zawody międzyszkolne i pierwsze awanse.

W czwartek 27 września 2018r, na Stadionie MOSiR-u Bochnia, odbyły się pierwsze zawody rywalizacji międzyszkolnej sezonu 2018/2019 – Miejskie Zawody w Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców, rozgrywane w ramach Igrzysk Dzieci.

Do rywalizacji w tej konkurencji, zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców,  zgłosiły się reprezentacje wszystkich bocheńskich Szkół Podstawowych:

 • PSP Nr 1 w Bochni

 • PSP Nr 2 w Bochni

 • PSP Nr 4 w Bochni

 • PSP Nr 5 w Bochni

 • PSP Nr 7 w Bochni

W zawodach startowały reprezentacje szkół oddzielnie dziewcząt i chłopców a każda reprezentacja składała się 10 uczniów/uczennic rocznik 2006 i młodsi.

Dziewczęta i chłopcy mieli do pokonania 10 x 800 m.

Jak na pierwsze zawody przystało emocje były duże, doping wspaniały a i zawodnicy „dawali z siebie wszystko” i pomimo zdarzających się na trasie kryzysów każdy z nich ukończył swój bieg w czasie dla siebie najlepszym z możliwych.

Drużyny walczyły zarówno o jak najlepszą lokatę ale również o awans do kolejnego etapu rozgrywek – Zawodów Powiatowych, które odbędą się już w najbliższą środę 3 października w Łapanowie.

Walka była zacięta ale i drużyna zwycięska bezkonkurencyjna i nie dająca nawet najmniejszych szans na zwycięstwo komuś innemu. I miejsce – w pięknym stylu – zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców, zdobyły reprezentacje PSP Nr 1 w Bochni. Na miejscu drugim, również w obu kategoriach, uplasowały się drużyny PSP Nr 5 w Bochni, które wraz ze zdobywcami miejsca I – uzyskały awans do kolejnego etapu.

 

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆkliknij tutaj

 

Ja ze swojej strony  mówi organizator zawodów pragnę gorąco podziękować nie tylko nauczycielom ale zwłaszcza uczniom wszystkich szkół za tak liczny udział w pierwszych, inaugurujących nowy sezon zawodach. Bardzo mnie cieszy Wasz zapał i  liczę na to, że aż do samego końca tegorocznych rozgrywek ten zapał Was nie opuści a wręcz przeciwnie – będzie coraz większy.  Życzę Wam samych sukcesów i przy okazji również dobrej zabawy.

Poniżej podajemy szczegółowe wyniki:

KATEGORIA DZIEWCZĄT

 1. PSP Nr 1 w Bochni – awans

 2. PSP Nr 5 w Bochni – awans

 3. PSP Nr 4 w Bochni

 4. PSP Nr 2 w Bochni

 5. PSP Nr 7 w Bochni

 

KATEGORIA CHŁOPCÓW

 1. PSP Nr 1 w Bochni – awans

 2. PSP Nr 5 w Bochni – awans

 3. PSP Nr 4 w Bochni

 4. PSP Nr 2 w Bochni

 5. PSP Nr 7 w Bochni

Share on

There are no comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Skip to content