Pierwsza wygrana drugoligowych szczypiornistów w 2018 roku! MOSiR Bochnia – SMS ZPRP Kielce 37:22 (15:9)

W minioną sobotę 20 stycznia 2018 r. drugoligowy zespół MOSiR Bochnia gościł w ramach XII kolejki SMS ZPRP Kielce, z którym wygrał wysoko 37:22 (15:9).

Spotkanie rozpoczęło się od 4-ech celnych trafień bocheńskich szczypiornistów i w szóstej minucie po rzucie Marcina Janasa prowadziliśmy 4:0. W tym samym czasie pierwsze trafienie zanotowali goście z Kielc po celnym rzucie Kacpra Pawłowskiego. Goście zdobyli jeszcze jedna bramkę w 13-ej minucie po rzucie karnym. Kolejnego rzutu karnego już niestety nie wykorzystali, a w 17-ej minucie nasz zawodnik Mateusz Zubik, zdobywając dwie bramki, ustalił wynik na 10:3. Goście jednak zaczęli grać skuteczniej i pomiędzy 18 a 21 minutą zanotowali trzy celne trafienia. Ostatnia część pierwszej odsłony to jednak dominacja mosirowców i po rzucie Michała Dobrzańskiego schodziliśmy do szatni z wynikiem 15:9.

W drugiej połowie pomimo trzynastu trafień gości nie zmienił się bardzo obraz gry. Miejscowi w tym czasie wykorzystywali więcej sytuacji, zdobywając 17-e bramek w drugiej połowie. Najlepszym egzekutorem w tym dniu został Mateusz Zubik – zdobywca 15-u bramek, i tym samym umocnił się na pozycji lidera strzelców II ligi.

Ta pierwsza wygrana w nowym roku pozwoliła nam na umocnienie się
w pierwszej lokacie z dorobkiem 36-u punktów, bez straty ani jednego. Nadmienić należy, że drugi zespół w kolejności naszej grupy zgromadził na swoim koncie 26 punktów, a pierwszy z grupy B 25 punktów. –

Bramki dla MOSiR zdobyli:
Mateusz Zubik 15, Jakub Jewiarz 1, Filip Pach 7, Hubert Pamuła 1, Mateusz Bujak 3, Michał Dobrzański 3, Marcin Janas 4, Iwo Stopczyński 1, Wojciech Dziedzic 1, Mateusz Rogóż 1.
Ponadto występowali również wyróżniający się Tomasz Węgrzyn, Tomasz Wolnik, Mateusz Łącki.

Trenerem bocheńskiego zespołu jest Marcin Bożek. Kierownikiem drużyny jest Maciej Haber. Trenerem odnowy biologicznej jest Maciej Hamuda.

Zdjęcia ze spotkania na stronie Facebooka MOSiR Bochnia (kliknij tutaj).

Wyniki pozostałych spotkań XII kolejki w grupie IV A:
SPR Orzeł Przeworsk – MUKS Siódemka Mysłowice 27:24 (15:10)
MUKS Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec – Krakowiak Szkoła Gortata Kraków 37:26 (20:11)
MKKS Gloria Katowice – PGE Vive II Kielce 30:25 (14:12)

OSTATNIE KOLEJKI RÓWNIEŻ U NAS!
Następne spotkanie również zostanie rozegrane w Bochni. Nasz zespół gościł będzie drużynę Krakowiaka Szkoła Gortata (o dokładnym terminie poinformujemy w najbliższym czasie – uzgodnienia rozgrywek juniorskich).
Na ostatnie nasze spotkanie zapraszamy 9 lutego (piątek) o 19.30., kiedy to będziemy podejmować zespół PGE VIVE II Kielce. Zapraszamy do Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Poniatowskiego 32. Mecz rozpocznie się o godz. 19.30.

Szkolenie zawodników i rozgrywki II ligi piłki ręcznej mężczyzn  są wspierane finansowo przez Gminę Miasta Bochnia.