Piękny, choć przegrany mecz na zakończenie sezonu II ligi. MOSiR Bochnia – SPR Grunwald Ruda Śląska 29:30 (14:14)

W środę 8 maja drugoligowi szczypiorniści Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni gościli w ostatniej kolejce rundy mistrzowskiej sezonu 2018/19 zespół SPR Grunwald Rudę Śląską. Przy szczelnie wypełnionej widowni bochnianie,  pokazali się z bardzo dobrej strony. Mecz był na bardzo wyrównanym poziomie i zabrakło tylko szczęścia.

MOSiR Bochnia – SPR Grunwald Ruda Śląska 29:30 (14:14)

Spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia bochnian a w siódmej minucie po rzucie Dobrzańskiego prowadzili 4:1. W kolejnych minutach przyjezdni odrobili straty, lecz wynik oscylował wokół remisu. I tak zakończyła się pierwsza połowa 14:14. W drugiej części spotkania przyjezdni wypracowali sobie pięciobramkową przewagę, by prowadzić w 36 minucie 14:19. Zbliżony wynik widniał na tablicy do 49 minuty, kiedy to po nieskutecznym rzucie karnym wykonywanym przez Lubowickiego przegrywaliśmy 22:25. Kolejne minuty to pościg bochnian za wynikiem, który prawie się udał. Po rzucie Janasa doprowadzając do wyniku 29:29. W ostatnich sekundach meczu jednak goście zdobywają bramkę, której autorem jest Jałowiecki Michał. Trener Bochnian skorzystał w tym czasie z time-outu i wprowadził siódmego zawodnika do gry, co miało spowodować wyrównanie wyniku. Tak się nie stało, jednak sędziowie podyktowali rzut karny, którego nie wykorzystał Stopczyński. Tym samym goście z Rudy Śląskiej wygrali 30:29. Po tym spotkaniu mówi trener Marcin Bożek: „Chciałbym podziękować wszystkim zawodnikom za zaangażowanie w tak długo trwającym sezonie oraz wszystkim osobom, które przyczyniły się do wyników osiąganych w tych rozgrywkach. Cel minimalny osiągnęliśmy, jednak jest troszkę niedosytu związanego z miejscem w klasyfikacji końcowej. W grupie mistrzowskiej było już ciężko o zdobywanie punktów, gdyż rywale prezentowali wyższy poziom umiejętności i doświadczenia.”

Skład MOSiR Bochnia: Marcin Janas 7, Adrian Lubowicki 5, Wojciech Dziedzic, Miłosz Gabiga 3, Wojciech Magiera 3, Hubert Pamuła 3, Iwo Stopczyński 3, Michał Dobrzański 2, Maciej Grech, Michał Jagielski, Przemysław Mucha, Filip Pach, Jakub Piątkowski, Michał Puchalski, Piotr Sądowicz, Tomasz Wolnik.
Trener Marcin Bożek, kierownik drużyny Maciej Haber, trener odnowy biologicznej Maciej Hamuda.

SPR Grunwald Ruda Śląska: Tymoteusz Milewski 6, Denis Barok 5, Michał Jałowiecki 5, Robert Kurzawa 5, Jan Pilarz 3, Dawid Żurke 3, Michał Niedźwiecki 2, Adam Wiertelorz 1, Dawid Górczak, Filip Jarosz, Damian Kapral, Jakub Sekuła, Michał Walczak.
Trener Arkadiusz Miszka.

Zdjęcia ze spotkania na Facebooku MOSiR Bochnia – kliknij tutaj.

To była 22-a, rozegrana awansem kolejka. Pozostałe zespoły spotkają się w ramach niej 19 i 18 maja.

Ostatecznie bochnianie zajęli 7 miejsce w grupie mistrzowskiej. Tabela grupy mistrzowskiej – kliknij tutaj.

Jak ostatni mecz i cały sezon ocenił trener Marcin Bożek? – polecamy wywiad umieszczony na portalu Sportomaks.pl

Dziękuję wszystkim, którzy w tym sezonie wspierali zespół naszego klubu w drugoligowych rozgrywkach – mówi Sabina Bajda dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni. – Szczególne podziękowania kieruję do Gminy Miasta Bochnia, która od lat współfinansuje szkolenie i  rozgrywki naszych zawodników. Całemu zespołowi dziękujemy za dostarczenie nam niezwykle mocnych,  sportowych emocji. Kadrze trenerskiej i kierowniczej za profesjonalne przygotowanie drużyny i konsekwentne prowadzenie jej w czasie całych rozgrywek. Dziękujemy wszystkim dziennikarzom, którzy z pasją relacjonowali spotkania oraz Kibicom, gorąco wspierających zespół podczas spotkań na parkiecie bocheńskiej Hali Widowiskowo-Sportowej. Zapraszamy za rok!-

Patronat medialny nad rozgrywkami zespołu MOSiR Bochnia w II lidze piłki ręcznej mężczyzn w sezonie 2018/19 objął:

Relacja i zdjęcia na stronie patrona medialnego Sportomaks.pl – kliknij tutaj.

Rosną nam młodzi szczypiorniści!
Miłym akcentem podczas przerwy w meczu była dekoracja uczestników Małej Bocheńskiej Ligi Piłki Ręcznej.


Po lewej gratulacje zawodnikom MBLP składa Sabina Bajda dyrektor MOSiR Bochnia i zawodnicy oraz szkoleniowcy drugoligowego zespołu gospodarzy spotkania. Więcej zdjęć z ostatniej, rozgrywanej również w tym dniu kolejki  Małej Ligi umieściliśmy tutaj – kliknij.

.

 

Share on

There are no comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Skip to content