Ambitna postawa MOSiRu w meczu z liderem / II liga piłki ręcznej

Sportomaks.pl-4.2.2024-II-l.p.r.

04.02.2024
II liga piłki ręcznej mężczyzn, kolejka 13
MOSiR Bochnia – KS VIVE II Kielce 28:35 (15:17)

Skład i bramki MOSiR Bochnia: Marek Gondek, Bartosz Batko 4, Kacper Zając 3, Dominik Norek, Bartosz Kokoszka 4, Olaf Budyś 2, Bartłomiej Jonak 1, Karol Cichoń 3, Bartosz Kołodziej 2, Karol Kasprzyk, Maksymilian Grzesik 7, Oskar Pabian 2  oraz Aleksander Paluch, Jakub Pieprzyca, Kacper Czarnota.
Trenerzy Łukasz Gicala i Ryszard Tabor, kierownik drużyny Maciej Haber, trener odnowy biologicznej Maciej Hamuda.

VIVE II: Jakub Solnica, Bartosz Tkaczyk 3, Krzysztof Nyga 1, Bartłomiej Malarz 6, Jakub Osuch 6, Mateusz Pakaszewski, Maciej Rurarz, Jakub Sęk 9, Marcel Kuśnierek, Jakub Janus, Eryk Dąbrowski, Danylo Volha 1, Wiktor Pankiewicz, Maciej Michalczyk 4, Tomasz Tarapacz 1, Dominik Trela 4.
Trenerzy Aleksander Litowski i Dominik Żyła.

Brawa naszym chłopakom
Łukasz Gicala: W niedzielę czekało nas trudne zadanie, bo do Bochni przyjechał lider rozgrywek. Spodziewaliśmy się szybkiej gry z ich strony, wiedzieliśmy że są silni i nie odpuszczą ani jednej piłki. Dlatego brawa należą się naszym chłopakom za niezwykle waleczną i ambitną postawę. W naszej grze widać było ogromne zaangażowanie, co przenosiło się także na to, że każdy brał odpowiedzialność za swoje poczynania boiskowe. Dawało to szczególnie dobre efekty w grze obronnej, dzięki czemu przeciwnik musiał się nieźle natrudzić by zdobyć bramkę, a my dzięki temu mogliśmy wyprowadzać kontry i bezpośrednio kontynuować nasze działania w ataku pozycyjnym. Bardzo dobrze zespół prowadził Bartosz Kołodziej, utrzymując tempo naszych działań na odpowiednim poziomie, a wszyscy pozostali rozgrywający współdziałali ze sobą szybko i agresywnie, za każdym razem próbując zaatakować bramkę gości. Sporo zamętu na linii szóstego metra robili nasi obrotowi, a skrzydłowi umiejętni kończyli akcje i rozciągali obronę przeciwnika. Kluczem do powstrzymania zespołu z Kielc był powrót do obrony, szczególnie za ich szybkimi skrzydłowymi, dzięki czemu nie udało im się “odjechać” z wynikiem. Tak naprawdę o tej postawie naszych chłopaków zdecydowało jednak zaangażowanie w ostatnie 2 tygodnie treningów. W poprzednich meczach często borykaliśmy się z problemami kadrowymi, chłopcy chorowali bądź cierpieli na drobne urazy. W ostatnim czasie nie możemy narzekać na frekwencję i prawie cały skład był w niedzielę do dyspozycji. Oczywiście brakowało Maćka Grecha, jest On bardzo ważnym członkiem tego zespołu, zarówno jako zawodnik, jak i człowiek, którego nie sposób nie lubić. W dodatku jest póki co liderem klasyfikacji strzelców II ligi i bardzo solidnie pracuje na to, by stawać się coraz lepszym graczem. Póki co jest po prostu chory, ale liczę na to, że szybko powróci do treningów.

Sportomaks.pl – relacja (w tym zdjęcia)
Polecamy relację z meczu patrona medialnego bocheńskiego zespołu szczypiornistów, portalu internetowego Sportomaks.pl – kliknij tutaj.

Po meczu wywiadu wspomnianemu portalowi udzielił trener Ł. Gicala:

Relacja wideo
Mecz był relacjonowany na żywo, na kanale YouTube MOSiR Bochnia TV:

Z AGH w Krakowie
Kolejny mecz czeka nas na wyjeździe z AZS AGH II Kraków. Trzymamy kciuki!

Zadanie współfinansowane ze środków Miasta Bochnia.

Logo Miasta Bochnia

Share on

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Skip to content