PGE VIVE II Kielce – MOSiR Bochnia 26:34 (15:16) / II liga mężczyzn

W minioną sobotę 23 lutego drugoligowy zespół szczypiornistów MOSiR Bochnia zwyciężył w wyjazdowym spotkaniu z PGE VIVE II Kielce. Była to druga kolejka w rundzie mistrzowskiej.

PGE VIVE II Kielce – MOSiR Bochnia 26:34 (15:16)

Spotkanie rozpoczęli celnym trafieniem zawodnicy Vivy i ot oni prowadzili po rzucie Balawajdera. W 4 minucie po rzucie Pacha prowadziliśmy 1:2. Znów dobra gra gospodarzy, którzy w 5 minucie po rzucie Murzca doprowadzili do przewagi 5:3. Warto dodać, że w tym czasie rzut karny obronił Jarosław Gut. W kolejnych minutach to gospodarze zdobywali bramkę za bramką, a bochnianie próbowali ich dogonić. I tak się stało w 18 minucie, kiedy to po rzucie Dobrzańskiego wyszliśmy na prowadzenie 9:10. Później lepiej spisywaliśmy się w obronie, a dobrymi interwencjami popisywał się Piotr Sądowicz. W efekcie w 26 minucie prowadziliśmy 11:15 (po rzucie Lubowickiego). W tym czasie trener bochnian Marcin Bożek wprowadził do gry młodsza część zespołu. Okazało się, że pomimo wielu dogodnych sytuacji do zdobycia bramki szczypiorniści z Bochni nie potrafili tego wykorzystać. Ostatnią bramkę zdobyli w 28 minucie, a wykonawcą jej był Wojciech Magiera. Ostatnie 2 minuty to trzybramkowa zdobycz kielczan, którzy dzięki tej zmianie zbliżyli się blisko do wyniku remisowego 15:16.
W drugiej połowie to goście kontrolowali spotkanie różnicą kilku trafień, a w 45 minucie prowadzili 20:25. Pomimo ambitnej pogoni za wynikiem gospodarzy MOSiR pewnie wygrał to spotkanie, a w ostatnich 3 minutach nie stracił bramki lecz zdobył 3 gole, których wykonawcami byli bramkarz Piotr Sądowicz , Wojciech Magiera i Przemysław Mucha. – Cieszymy się z tego zwycięstwa, a w szczególności z gry Adriana Lubowickiego i Piotra Sądowicza, którzy w tym dniu rozegrali bardzo dobre zawody – mówi trener bochnian Marcin Bożek. – Zapraszamy na kolejne spotkanie do bocheńskiej Hali 24 marca o godz. 18.00 i liczmy na gorący doping.-

“Bochnianie byli faworytem tego spotkania.” – pisze sportomaks.pl, patron medialny bocheńskiego zespołu w sezonie 208/19. Cały artykuł – kliknij tutaj.

Skład i bramki zdobyli: Adrian Lubowicki 9, Filip Pach 7, Michał Dobrzański 6, Marcin Janas 5, Wojciech Magiera 5, Przemysław Mucha 1, Piotr Sądowicz 1, Miłosz Gabiga, Maciej Grech, Jarosław Gut, Michał Jagielski, Kamil Liszkiewicz, Hubert Pamuła, Jakub Piątkowski, Iwo Stopczyński, Tomasz Wolnik.
Trener Marcin Bożek, kierownik zespołu Maciej Haber, trener odnowy biologicznej Maciej Hamuda.

1. SPR Wisła Sandomierz; 8 meczów, 23 punkty
2. AZS UJK Społem Kielce; 8 meczów, 21 pkt.
3. AZS AGH Kraków; 8 meczów, 19 pkt.
4. VIRET CMC Zawiercie; 8 meczów,  15 pkt.
5. SPR Grunwald Ruda Śląska; 7 meczów, 6 pkt.
6. MOSiR Bochnia; 8 meczów,  5 pkt.
7. MUKS Siódemka Mysłowic ; 7 meczów,  4 pkt.
8. PGE VIVE II Kielce ; 8 meczów, 0 pkt.

Relacja na bochnianin.pl – kliknij tutaj.

Kolejne spotkanie zostanie rozegrane u nas – dopiero w drugiej połowie przyszłego miesiąca. 24 marca gościć będziemy AZS UJK Kielce.