Oliwia Wątorek zdobywa III miejsce w Międzynarodowym Turnieju Judo w Teplicach / Czechy

Oliwia Wątorek, wychowanka Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni,  jako reprezentantka Polski  zdobyła brązowy medal w kategorii 57 kg na Międzynarodowym Turnieju Judo, który odbył się w czeskich Teplicach 19-20.09.2020 r.

Oliwia walczyła w pierwszym dniu zawodów w kategorii juniorek młodszych. Wyniki – kliknij tutaj.

Oliwia w drodze do podium zwyciężyła trzy walki. Przegrała tylko walkę o wejście do finału z Czeszką punktowaną na Mistrzostwach Europy. W walce o III miejsce z zawodniczką z Ostrawy popisała się pięknym rzutem o-soto-gari, ocenionym na ippon. – Oliwia całe wakacje spędziła na obozach Kadry Narodowej i Kadry Wojewódzkiej. Jej sukces nie jest przypadkowy, to wynik ciężkiej pracy , zaangażowania i zdolności – mówi Sabina Bajda dyrektor MOSiR Bochnia.

Trenerem Kadry Narodowej jest Tomasz Jopek.