Oliwia Wątorek z brązem na International Judo Tournament Venray (w Holandii)

Oliwia Wątorek brąz w Holandii 16.17.10.2021.

Zawodniczka MOSiR-u Bochnia, trenująca od kilku miesięcy w UKS Judo Kraków, Oliwia Wątorek zdobyła III miejsce na Międzynarodowym Turnieju Judo w Venray, w Holandii.

Oliwia III miejsce wywalczyła w kategorii 57 kg juniorek.

Na zdjęciu z Facebook UKS Judo Kraków reprezentanci ekip UKS Judo Kraków i KS Nastula Club podczas Turnieju w Venray (16-17.10.2021): Krzysztof Klimkiewicz  ze złotem w kat. 66 kg, Bartłomiej Witkowski ze srebrem, z brązowymi medalami Aleksandra Kowalewska (z KS Nastula Klub) i Oliwia Wątorek w środku (z MOSiR Bochnia). W grupie zawodników również młodzik  Paweł Pluta, który walczył w grupie kadetów.
Po prawej Paweł Nastula mistrz olimpijski (1996), mistrz świata (1995, 1997), Europy (1994, 1995, 1996) i Polski (trzynaście razy). Multimedalista w judo, a potem zawodnik mieszanych sztuk walki, w Holandii wraz z Arturem Kłysem trenerem UKS Judo Kraków dopingował krakowian i bochniankę.

„- Od dłuższego czasu współpracujemy. Działamy, wykorzystując swoje kontakty zagraniczne, na rzecz rozwoju zawodników z różnych klubów (…) – powiedział dla Gazety Krakowskiej trener A. Kłys. – ” Ta praca przynosi efekty w postaci dobrych rezultatów na arenie krajowej i międzynarodowej. Współpracujemy w obrębie naszych klubów, jak również pomagamy w rozwoju zawodników z zaprzyjaźnionych klubów.-” Więcej na temat Turnieju na stronie Gazety Krakowskiej – kliknij tutaj.

W tej chwili grupa Polaków, która ma zaplanowany 10-dniowy pobyt w Królestwie Niderlandów,  trenuje w Papendal (narodowym ośrodku treningowym Holandii). Jak podaje zacytowana już GK, przedstawiciele obu klubów będą trenować również w kolejnym mieście Holandii – Haarlemie, a przed powrotem do kraju wezmą udział w turnieju w Alkmaar.

– Ogromnie cieszymy się z kolejnego sukcesu Oliwii – mówi Sabina Bajda dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni i wiceprezes Krakowskiego Okręgowego Związku Judo. – Tak, jak obiecaliśmy, śledzimy rozwój naszej judoczki i życzymy dalszych sukcesów sportowych! –

 

Share on

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Skip to content