Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Koszykówce Dziewcząt – relacja z turnieju
Gospodarzem Finałowego Turnieju Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Koszykówce Dziewcząt jest Bochnia. W pięciodniowych zawodach rywalizuje 8 najlepszych zespołów młodziczek z województw: Pomorskiego, Mazowieckiego, Małopolskiego, Kujawsko-Pomorskiego, Wielkopolskiego, Dolnośląskiego, Zachodniopomorskiego, Łódzkiego.
Wszystkie mecze rozgrywane są w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. ks. J. Poniatowskiego w Bochni.
Mecze na żywo można oglądać na kanale MOSiR Bochnia TV na Youtube – kliknij
Harmonogram meczy:
27.02.2019 – środa
godz. 9.45 Zachodniopomorskie – Dolnośląskie 58 :117 – zdjęcia z meczu
godz. 12.00 Wielkopolskie – Łódzkie 76 : 67 – zdjęcia z meczu
godz. 15.00 Pomorskie – Kujawsko-Pomorskie 72 : 48 – zdjęcia z meczu
godz. 17.15 Uroczyste otwarcie Olimpiady – zdjęcia
godz. 18.15 Małopolskie – Mazowieckie 49 : 90 – zdjęcia z meczu
28.02.2019 – czwartek
godz. 9.30 Łódzkie – Zachodniopomorskie 93 : 41 – zdjęcia z meczu
godz. 12.oo Dolnośląskie – Wielkopolskie 66 : 72 – zdjęcia z meczu
godz. 14.30 Mazowieckie – Pomorskie 57 : 62 – zdjęcia z meczu
godz. 17.00 Kujawsko-Pomorskie – Małopolskie 51 : 57 – zdjęcia z meczu
01.03.2019 – piątek
godz. 9.30 Dolnośląskie – Łódzkie 62 : 80 – zdjęcia z meczu
godz. 12.00 Wielkopolskie – Zachodniopomorskie 63 : 28 – zdjęcia z meczu
godz. 14.30 Mazowieckie – Kujawsko-Pomorskie 84 : 58 – zdjęcia z meczu
godz. 17.00 Pomorskie – Małopolskie 78 : 47– zdjęcia z meczu
GRUPA A
Pomorskie | Mazowieckie | Małopolskie | Kujawsko-Pomorskie | Suma pkt | Kosze Zd- Str | M-ce w grupie | |
Pomorskie | 62:57 | 78:47 | 72:48 | 6 | 212 – 152 | I | |
Mazowieckie | 57:62 | 90:49 | 84:58 | 5 | 231- 169 | II | |
Małopolskie | 49:90 | 47:78 | 57:51 | 4 | 153 -219 | III | |
Kujawsko-Pomorskie | 48:72 | 58:84 | 51:57 | 3 | 157 -213 | IV |
GRUPA B
Wielkopolskie | Dolnośląskie | Zachodniopom | Łódzkie | Suma pkt | Kosze Zd- Str | M-ce w grupie | |
Wielkopolskie | 72:66 | 63:28 | 76:67 | 6 | 211 -161 | I | |
Dolnośląskie | 66:72 | 117:58 | 62:80 | 4 | 245 – 210 | III | |
Zachodniopom | 28:63 | 58:117 | 41:93 | 3 | 127 – 273 | IV | |
Łódzkie | 67:76 | 80:62 | 93:41 | 5 | 240 – 179 | II |
02.03.2019 – sobota
godz. 10.00 mecz B3 : A4 Dolnośląskie – Kujawsko-Pomorskie 92-69 – zdjęcia z meczu
godz. 12.30 mecz A3 : B4 Małopolskie – Zachodniopomorskie 105-74 – zdjęcia z meczu
godz. 15.00 A2 – B1 Mazowieckie – Wielkopolskie 62- 49 – zdjęcia z meczu
godz. 17.30 B2 – A1 Łódzkie – Pomorskie 76-66 – zdjęcia z meczu
03.03.2019 – niedziela
godz. 10.00 o miejsca 3-4 pokonane zespoły ze spotkań: A2 – B1 i B2 – A1
Wielkopolskie – Pomorskie 46:80 – zdjęcia z meczu
godz. 12.15 o miejsca 1-2 zwycięzcy spotkań A2 – B1 i B2 – A1.
Mazowieckie – Łódzkie 54:55 –zdjęcia z meczu
godz. 14.00 Dekoracja zwycięskich zespołów
OSTATECZNA KLASYFIKACJA I DEKORACJA ZWYCIĘZCÓW
Najlepsze drużyny dekorowali: Stefan Kolawiński burmistrz Miasta Bochnia, Michał Lesiński członek Zarządu Polskiego Związku Koszykówki, Jan Kusina sekretarz Małopolskiego Związku Stowarzyszeń Kultury Fizycznej, Tomasz Arlet członek Zarządu Krakowskiego Okręgowego Związku Koszykówki.
Klasyfikacja końcowa turnieju:
I miejsce – Łódzkie
II miejsce – Mazowieckie
III miejsce – Pomorskie
IV miejsce – Wielkopolskie
V miejsce – Dolnośląskie
VI miejsce – Małopolskie
VII miejsce – Kujawsko-Pomorskie
VIII miejsce – Zachodniopomorskie
Najlepsze zawodniczki dekorowali trenerzy Kadry Polski U14 Iwona Jabłońska i Krzysztof Janik.
MVP turnieju: Wiktoria Stasiak – Łódzkie
Najlepsze zawodniczki turnieju:
Oliwia Lebek – Pomorskie
Kornelia Ignerska – Wielkopolskie
Nikola Tomasik – Łódzkie
Milena Jarkiewicz – Mazowieckie
– Dziękujemy wszystkim zawodnikom, trenerom i kibicom za stworzenie wspaniałej atmosfery – mówi gospodarz turnieju Sabina Bajda, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni.- Zapraszamy na kolejne turnieje! –
Zdjęcia z dekoracji – kliknij
There are no comments