“Nie mieliśmy prawa tego przegrać” – mówi trener Maciej Starowicz po meczu Contimaxu z Tarnowem

Zespół bocheńskich koszykarek przegrał w sobotę na własnym parkiecie z ekipą Pałacu Młodzieży Tarnów 73:80.

Contimax MOSiR Bochnia – PM Tarnów 73:80
(18:23, 14:23, 24:22, 17:12)

Punkty dla Bochni: Aisza Buczek 19, Julia Fortuna 0, Aleksandra Klimas 16, Magdalena Puter 15, Aleksandra Poradowska 4, Julia Natkaniec 8, Gabriela Rak 4, Karolina Przybyła 5, Sara Marczyk 2.

Punkty dla Tarnowa: Sylwia Siedlik 4, Natalia Malaga 17, Oliwia Węglarz 6, Debora Sajdak 12, Alina Kłosowicz 4, Paulina Liszka 26, Kinga Wilk 7, Michalina Gołębiowska 4.

Licznie zgromadzona publiczność nie mogła narzekać na brak emocji. Zacięta walka przez 40 minut, żadna drużyna nie chciała oddać pierwszeństwa przeciwnikowi. Lepiej spotkanie rozpoczęły gospodynie od prowadzenia 5-0, 13:3. Jednak tarnowianki po solowych akcjach Liszki i Malagi wyszły na prowadzenie.
W drugiej kwarcie zbyt szybkie faule Rak, Natkaniec i Buczek spowodowały, że mosirki straciły koncentrację, co skwapliwie wykorzystały przyjezdne i wyszły na prowadzenie 46-32.

Kto był pierwszy raz na meczu koszykówki w Bochni pomyślałby, że jest po meczu, natomiast ambitne mosirki odrobiły stratę, impuls dały trio Poradowska-Klimas-Buczek. Od tego momentu mecz toczył się kosz za kosz. Przejezdne ostatecznie wygrały – nie do powstrzymania była Liszka (26pkt), ogólnie cały zespół z Tarnowa zagrał na wysokiej skuteczności.

– Mieliśmy to wygrać, nie mieliśmy prawa tego przegrać. Trochę się bałem i pluję sobie w brodę bo wykrakałem, że po tym fajnym meczu z Rzeszowem mamy dwa tygodnie przerwy plus wszystkich świętych i niestety, to jeszcze nie jest taka drużyna, która coś takiego przechodzi spokojnie… Szkoda, że dzisiejszego meczu nie graliśmy tydzień temu, bo byliśmy w fajnym rytmie i chyba by to zupełnie inaczej wyglądało – ocenił po meczu trener Maciej Starowicz.

Polecamy relację i zdjęcia ze spotkania z Tarnowem na stronie patrona medialnego naszego  zespołu portalu Bochnianin.pl  kliknij tutaj

Poniżej całość wypowiedzi szkoleniowca w wywiadzie umieszczonym na stronie YouTube przez portal sportomaks.pl.

Zobacz również artykuł “Ambicja nie wystarczyła” na portalu sportomaks.pl kliknij tutaj. Krótkie fragmenty z akcji meczu na stronie Facebooka koszykówka Bochnia – kliknij tutaj.

Kolejne spotkanie z UKS Żak Nowy Sącz już w środę 7 listopada. Zapraszamy na Halę Widowiskowo-Sportową w Bochni. początek meczu o godzinie 18.00. Zapraszamy.

Szkolenie zawodniczek i rozgrywki II ligi koszykówki kobiet są współfinansowane ze środków Gminy Miasta Bochnia oraz sponsora tytularnego firmę Contimax S.A. Zespół wspierają również liczne Firmy: BZUK, Fisher King, Nowy Wiśnicz, EKOMBUD, Travel Perfect, Pizzeria Bazylia, Kreatywne Fryzjerstwo Ewelina Jodłowska, KRISTALL, HARDWOOD, Szkoła językowa: Wallstreet Your English, PSS Społem Bochnia, Chilli Mili, Krawczyk wypożyczalnia sprzętu budowlanego.