Mosirki minimalnie gorsze od koszykarek AZS

Do zaciętego spotkania doszło w trzeciej kolejce rozgrywek 2 Ligi Kobiet, gdzie zawodniczki Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni rozgrywały wyjazdowe spotkanie z AZS Politechniką Koroną Kraków II.

Przez całe spotkanie żadna z drużyn nie mogła osiągnąć większego prowadzenia, bochnianki wygrały pierwszą i drugą kwartę (36-33). Gospodynie lepiej rozegrały drugą część spotkania, kilka zawodniczek z doświadczeniem na parkietach pierwszoligowych dała o sobie znać. Na cztery minuty przed zakończeniem meczu ambitnie grające młode zawodniczki MOSiRu Bochnia wyszły na czteropunktowe prowadzenie (65-61), jednak ostatnie dwie minuty pojedynku to już lepsza gra AZSu. Zawodniczki Politechniki Korony Kraków w ostatnich sekundach spotkania trafiły dwie celne trójki zwyciężyły 71-67.

– Szkoda dwóch prostych strat w ostatnich sekundach meczu, po których rywalki zdobywają łatwe punkty. Trudno, mimo to dziewczęta wykazały się dobrą grą i przez czterdzieści minut nawiązywały równorzędną walkę z bardziej doświadczoną drużyną – powiedział po spotkaniu trener MOSiRu Bochnia Rafał Sroka.

AZS Politechnika Korona Kraków II – MOSiR Bochnia 71 – 67 (16:17,17:19,24:18,14:13)

Punkty dla MOSiR Bochnia: Mroczek 22, Więcek 16, Cabała 13, Kolarz 6, Zębala 4, Kot 2, Despet 2, Dziadowiec 2, Czaja, Kaźmirek, Lekka, Blum.

Punkty dla Korony Kraków: Dolenc 21, Filipowska 18, Krokoszec 13, Kopiec 7, Hatalska 6, Florkiewicz 2, Baran 2, Klotzer 2,