MOSiR Bochnia w Koszykarskim Turnieju Pokoleń organizowany przez klub AZS PK Korona Kraków

W dniach 18-19.11.2017 drużyna MOSiR Bochnia rocznik 2005/2006 wzięła udział w Turnieju Pokoleń organizowanych przez klub AZS PK Korona Kraków. W turnieju wzięły udział drużyny TS Wisła Can-Pack Kraków, PM Tarnów, Korona Kraków oraz TS MOSiR Bochnia.

W sobotę 18.11 w półfinale turnieju przyszło się nam zmierzyć z jedną z najlepszych drużyn rocznika 2005 w małopolsce – TS Wisła Can-Pack Kraków. Mecz bardzo istotny w kontekście oceny siły na cały sezon kategorii U-13 dziewcząt.

Po bardzo wyrównanej pierwszej połowie i walki punk za punkt na tablicy wyników wynik remisowy 20:20. W trzeciej kwarcie bochnianki wychodzą na 3 punktowe prowadzenie.

Ostatnia kwarta to według przepisów gry w kategorii dziewcząt – mieszana piątka gdzie trenerzy mogą desygnować do gry najlepsze „piątki”. Niestety już w 2 minucie czwartej kwarty Nasza kapitan – Nikola Więcek, musiała opuścić parkiet za 5 przewinień. Pomimo tego znakomicie dysponowana tego dnia nasza drużyna , sukcesywnie powiększała przewagę aby finalnie wygrać to spotkanie 44:33.

Najlepszą zawodniczką w szeregach MOSiRu była Natalia Kowalik która zdobyła w tym meczu 11 punktów, z czego aż 5 w decydujących ostatnich minutach meczu.

W drugim meczu półfinałowym drużyna Korony pewnie zwyciężyła z gośćmi z Tarnowa. Natomiast w meczu o 3 miejsce Wisła pokonuje bardzo wysoko – najsłabszą jak się okazuje – drużynę z Tarnowa.

W Niedzielne przedpołudnie w meczu finałowym TS MOSiR Bochnia – AZS PK Korona Kraków.

Licznie zgromadzona widownia ( podziękowania dla naszych rodziców którzy licznie stawili się na finale!) miała okazję zobaczyć znakomity i wyrównany mecz od samego początku.

Po pierwszej kwarcie prowadzenie bochnianek 14:8 – co jest wielkim zaskoczeniem. Zaznaczyć należy, że drużyna z Krakowa występuje obecnie w kategorii Kadetek B a czołowe zawodniczki tego zespołu to dziewczęta urodzone w 2003 roku!

Wyrównana gra punkt za punkt oraz walka na parkiecie. Po trzech kwartach remis 37:37.

Bochnianki w między czasie trafiają znakomite rzuty z faulem oraz 2 razy za 3 punkty.

Niestety doświadczenie oraz przede wszystkim przewaga fizyczna drużyny z Krakowa rzutuje na ostatnią kwartę i przegrywamy nieznacznie 57:48.

– Chciałbym pochwalić cały zespół.  Wszystkie 15 dziewcząt które przyjechały na turniej – wyszły na parkiet i przyczyniły się do dobrej gry naszego zespołu. Cieszy bardzo wygrana z Wisłą – jest to bardzo dobra drużyna z którą już niebawem będziemy walczyć o mistrzostwo małopolski w lidze dziewcząt. Postawa w meczu finałowym ze starszymi koleżankami byłą efektem ciężkiej pracy jakie dziewczyny wykonują na treningach oraz ogrywaniem się na turniejach towarzyskich. Byliśmy najmłodszą drużyną turnieju i zaprezentowaliśmy się znakomicie – komplementował swoje zawodniczki trener – Łukasz Nabielec.

W drużynie zagrały: Hełmecka Natalia, Gajek Amelia, Skrzypak Nina, Więcek Nikola (kapitan), Kolarz Julia, Kobiela Emilia, Jaremko Martyna, Sobaś Ania, Maszewska Wiktoria, Pawlik Amelia, Wilk Monika, Kowalik Natalia, Nadratowska Natalia, Stolarska Maria, Kowalska Monika.