MOSiR Bochnia triumfuje w XXI Międzynarodowym Turnieju Judo w Kopalni Soli Bochnia!!!

Po raz kolejny judocy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zdobyli I miejsce w Międzynarodowym Turnieju Judo w Kopalni Soli w Bochni! Powtarzając sukces z ubiegłego roku sprawili niezmierną radość nie tylko sobie i swoim szkoleniowcom, ale i licznie zgromadzonej publiczności.

Na zdj. tytułowym zwycięskie zespoły, w tym drużyna MOSiR Bochnia z Sabiną Bajdą dyrektor bocheńskiego Ośrodka i trenerem Grzegorzem Majem.

WYNIKI TURNIEJU –  THE RESULTS XXI Interniational Judo Tournament in the Salt Mine Bochnia, 17-18.06.2018 – judo.info.pl kliknij tutaj
Miejsca również – kliknij tutaj -Wyniki XXI Międzynarodowego Turnieju Judo

Projekt współfinansowany był ze środków Powiatu Bocheńskiego i Gminy Miasta Bochnia. Zadaniu partnerowało kilkanaście firm.

10 PAŃSTW – REKORDOWA LICZBA OSÓB W PODZIEMIACH KOPALNI!
Jak zwykle dopisała frekwencja i na XXI Międzynarodowym Turnieju wystartowali zawodnicy z kilkudziesięciu klubów z całej Europy! Oczywiście oprócz klubów z Polski były m.in. dwa kluby z Węgier, trzy z Ukrainy, cztery z Austrii, sześć z Czech i aż dziewięć ze Słowacji. Swoje reprezentacje miały również ośrodki sportowe z Chorwacji i Litwy. Po raz pierwszy gościliśmy zawodników z Finlandii i Irlandii.

Na 5 matach w dwóch komorach solnych  walczyło w sumie 436 zawodników (155 w sobotę i 281 w niedzielę). W podziemiach Kopalni w drugim dniu zawodów przebywała rekordowa liczba osób – 806!

UROCZYSTOŚĆ ROZPOCZĘCIA TURNIEJU
W imieniu gospodarzy uczestników XXI Turnieju przywitał burmistrz Miasta Bochnia Stefan Kolawiński. Na uroczystości otwarcia gościliśmy gospodarza Kopalni prezesa Zbigniewa Rojka oraz prezesa Krakowskiego Okręgowego Związku Judo Roberta Zaczkiewicza. Obecny był również Krzysztof Wojdan znany olimpijczyk, utytułowany judoka Wisły Kraków oraz Maria Tworzydło prezes Towarzystwa Sportowego MOSIR Bochnia.

Podczas uroczystości otwarcia wprowadzono poczet sztandarowy. Wniósł on flagi wszystkich krajów, z których pochodzili zawodnicy. Na rozpoczęcie turnieju odegrano również hymn narodowy. Uroczystość otwarcia uświetnili swoim występem tancerze Andrzeja Starowicza z TaneczneShow.pl – Władysław Pantus i Katarzyna Nowakowska.

W Kopalni obecni byli dziennikarze TVP Kraków- stacji, która od lat obejmuje Turniej patronem medialnym – kliknij tutaj (oglądaj od 00:19:25).

MOSiR BOCHNIA WYGRYWA W DRUŻYNÓWCE !
W pierwszym dniu zawodów do walk drużynowych stanęło 7 zespołów. Reprezentacje poszczególnych klubów wystawiły bardzo mocnych zawodników, a z bocheńskiego Ośrodka na 9 zawodników startowały 3 dziewczyny. Cały zespół, który reprezentował nasze miasto w walkach drużynowych, zasługuje na pochwałę. Cieszy mnie postawa każdego z zawodników, m.in. Mai Twardowskiej, która wygrywała walki przed czasem. Dziękuje wszystkim za pełne zaangażowanie i serce włożone w każdy występ na macie mówi pełen dumy trener bocheńskiej drużyny Grzegorz Maj. – Nasi podopieczni pokazali się z jak najlepszej strony cieszy się Sabina Bajda dyrektor MOSiR Bochnia i wiceprezes KOZJudo. – Oczywiście ten wynik jest efektem, co zawsze podkreślam, wielu lat pracy tych zawodników, ich trenerów i wsparcia rodziców.-

Wyniki walk drużynowych, stoczonych przez bocheński klub:
MOSiR Bochnia – UKS 2 Rydułtowy 3:2
MOSiR Bochnia – VC ZTS Martin 3:2
półfinał MOSiR Bochnia – Triumf Kiev 3:2
finał MOSiR Bochnia – VC ZTS Martin 4:1

MIEJSCA W KLASYFIKACJI DRUŻYNOWEJ
I miejsce MOSiR Bochnia
II miejsce VC ZTS Martin Słowacja
III miejsce Triumf Kiev Ukraina
III miejsce SZK Budapest Węgry
V miejsce Wisła Kraków
V miejsce UKS 2 Rydułtowy
VII AZS Gliwice

Skład bocheńskiej drużyny: Maja Twardowska, Oliwia Wątorek, Wiktoria Żabczyńska, Mikołaj Nalepka, Mikołaj Filipek, Oliver Żelichowski, Damian Pławecki, Filip Oleksy, Krzysztof Baniak.

BOCHNIANIE W KLASYFIKACJI INDYWIDUALNEJ – 19 MEDALI! 6 złotych, dwa srebrne i 11 brązowych.
I miejsce
Maja Twardowska U16 48 kg
Antek Juszczyk U14 50 kg
Oliwia Wątorek U16 52 kg
Wiktoria Żabczyńska U16 63 kg
Wiktor Matykiewicz U16 73 kg
Piotr Tobiasz U12 40 kg

II miejsce
Szymon Mierzwiński U12 50 kg
Norbert Alfawicki U10 28 kg

III miejsce
Jakub Budzyn U14 46 kg
Mikołaj Nalepka U16 46
Mikołaj Filipek U16 50 kg
Oliver Żelichowski U16 50 kg
Maciej Kumor U14 60 kg
Damian Pławecki U16 66 kg
Antek Miś U10 24 kg
Dominika Miś U12 33 kg
Błażej Zych U10 26 kg
Jakub Dyga U12 27 kg
Jakub Struzik U12 29 kg

IV miejsce
Katarzyna Alfawicka U10 25 kg
Bianka Horawska U12 47 kg

V miejsce
Samuel Stawiarz U12 29 kg
Szymon Mazurkiewicz U12 37 kg
Julia Rybka U12 33 kg
Krzysztof Baniak  U16 50 kg

VII miejsce
Bartosz Król U14 38 kg
Michał Budzyn U14 46 kg
Filip Oleksy U16 60 kg
Ewa Mikulska U12 30 kg

Wyniki bochnian – resultsbochnia

W Turnieju swoich sił próbowali również bochnianie: Michał Ćwik, Arwena Sobas, Justyna Wojcieszek, Wiktor Wojcieszek i Hubert Płachczyński.
Bochnian do walki zagrzewali ich trenerzy Grzegorz Maj, Waldemar Kowalski, Sebastian Serwiński i koordynująca cały Turniej Sabina Bajda dyrektor MOSiR Bochnia.

UROCZYSTOŚĆ DEKORACJI
W pierwszym dniu zwycięzcom medale i nagrody wręczała Sabina Bajda dyrektor MOSiR Bochnia i wiceprezes KOZJudo oraz Paweł Maślej sędzia główny zawodów. Uroczystość prowadziła Dorota Błoniarczyk wicedyrektor MOSiR Bochnia i Bogumiła Sroka- Barbach wiceprezes Towarzystwa Sportowego MOSIR Bochnia.


Na zdj. dekoracja kategorii mężczyzn U16 73 kg – I miejsce Wiktor Matykiewicz, dyrektor Sabina Bajda i sędzia główny Paweł Maślej.

W drugim dniu stojących na podium dekorowały Maria Tworzydło prezes Towarzystwa Sportowego MOSIR Bochnia i jej zastępca  Bogumiła Sroka- Barbach.  Zwycięskie drużyny zostały nagrodzone pamiątkowymi pucharami, medalami i dyplomami. Zwycięzcy indywidualni otrzymali medale, dyplomy i drobne upominki, a zdobywcy I miejsca dodatkowo statuetki. Nagrodzeni wyjechali z koszulkami reklamującymi turniej oraz tradycyjnie z solą – pamiątką z Kopalni. Rozdano też liczne gadżety, które mają wpłynąć na promocję miasta Bochnia oraz instytucji i firm wspierających Turniej.

DODATKOWE ATRAKCJE
Miłym akcentem kończącym pierwszy dzień zawodów był konkurs z nagrodami.
Każdy z uczestników turnieju miał szansę wygrać ciekawe nagrody. Główną była kamera sportowa. Poza nią wygrać można było liczne akcesoria sportowe. Zawodnicy mogli również w trakcie dwóch dni trwania zawodów zwiedzić bocheńską Kopalnię Soli.

Więcej zdjęć z pierwszego dnia Turnieju zamieściliśmy na stronie Facebooka MOSiR Bochnia – kliknij tutaj.
Zdjęcia z drugiego dnia zmagań – kliknij tutaj.

STATYSTYKI
Ilość zawodników w poszczególnych kategoriach wagowych –  kliknij  il. zaw. – kat
Ilość zawodników z poszczególnych klubów – kraj-klub
Ilość zawodników w poszczególnych kategoriach – kraj-klub-kat

PODZIĘKOWANIA
– Dziękujemy wszystkim instytucjom i firmom, które wsparły rozpoczynający trzecią dekadę Turniej Judo w Kopalni Soli. Warto podkreślić, że wiele z nich pomaga nam od lat w organizacji tej tak trudnej pod względem organizacyjnym imprezy sportowej, której walki toczą się na matach 248 metrów pod ziemią! – podkreśla Sabina Bajda dyrektor MOSiR Bochnia. – Jeszcze raz dziękuję bocheńskim zawodnikom za piękną walkę i gratuluję im oraz ich trenerom zwycięstwa! Szczególne podziękowania kieruję do wolontariuszy, starszych judoków i rodziców zawodników bocheńskiej sekcji, którzy z pełnym oddaniem pomagają nam przy organizacji Turnieju. Dziękuję dziennikarzom, relacjonującym zawody i kibicom, którzy gorącym dopingiem zagrzewali zawodników do walki. Zapraszam wszystkich za rok, jak zwykle w trzeci weekend czerwca!

PARTNERAMI TURNIEJU BYŁY NASTĘPUJĄCE FIRMY: Pharma C Food Sp. z o.o. Niepołomice, Stalprodukt – SERWIS Sp. z o.o., Stalprodukt – Wamech Sp. z o.o., Stalprodukt – MB Sp. z o.o., Firma Handlowo-Usługowa DOMEK, E-KOM- BUD Spółka Jawna, Krakowski Bank Spółdzielczy, TTM Tomasz Tobiasz, Grupa kapitałowa Bell, CONTIMAX S.A., Komputeria.eu , Sklep i zakład zegarmistrzowski L.J. Kruk Bochnia, EUROSTAL-POŁUDNIE Spółka Jawna, Master Camp, AQUER Spółka Jawna.

PATRONAT MEDIALNY OBJĘŁY:
TVP Kraków, Radio ESKA, Media Lokalne.

Organizatorami XXI Międzynarodowego Turnieju Judo byli:

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bochni, Towarzystwo Sportowe „MOSIR”, Kopalnia Soli w Bochni.

 

.

Share on

There are no comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Skip to content