MOSiR Bochnia – NLO SMS ZPRP Kielce 30:27 / II liga piłki ręcznej

We wtorek 22 stycznia bocheńscy szczypiorniści rozegrali przedostatnią kolejkę II rundy. Na swoim parkiecie gościli  ZPRP Kielce, z którym to zespołem wygrali różnicą trzech bramek.  Nasza drużyna zapewniła sobie tym samym awans  do grupy mistrzowskiej.

MOSiR Bochnia – NLO SMS ZPRP Kielce 30:27 (14:11)

“Kibice, którzy zjawili się w bocheńskiej Hali Widowiskowo-Sportowej (…) nie mogli narzekać na brak emocji” – pisze portal Sportomaks.pl, który jest patronem medialnym bocheńskiego zespołu. Całość relacji – kliknij tutaj.

– To spotkanie kosztowało nas bardzo wiele nerwów, ale zakończyło się szczęśliwie – mówi trener bochnian Marcin Bożek. – Rzeczywiście ten mecz miał bardzo duży ciężar gatunkowy, ponieważ wygrana decydowała o pozostaniu w grupie mistrzowskiej i kontynuowaniu walki z najlepszymi zespołami z grupy A – podsumowuje kierownik bocheńskiej drużyny Maciej Haber. – W związku z powyższym trener Marcin Bożek predysponował do gry zawodników o największym stażu boiskowym.-

Mecz rozpoczął się od dwóch celnych trafień gospodarzy, ale już w trzeciej minucie przyjezdni doprowadzili do remisu. W 18 minucie SMS Kielce objęły ostatnie w tym meczu jednobramkowe prowadzenie. Na przerwę schodziliśmy z trzybramkową przewagą 14:11.
Druga połowa spotkania to prowadzenie naszego zespołu, dochodzące w niektórych momentach do przewagi pięciu bramek. Widać było duże zaangażowanie zarówno przyjezdnych jak i gospodarzy, i walkę w tym meczu. Jednak to wspomniane wcześniej boiskowe doświadczenie pozwoliło zakończyć mecz naszym zwycięstwem. Należy wspomnieć o spektakularnych obronach naszego bramkarza Sądowicza, którego to interwencje dawały pozytywny impuls reszcie zespołu.

Skład MOSiR BOCHNIA i bramki:
P. Sądowicz, M. Puchalski – Iwo Stopczyński, Tomasz Wolnik, Miłosz Gabiga (1), Adrian Lubowicki (6), Filip Pach (2), Wojciech Magiera (1), Michał Dobrzański (8), Marcin Janas (7), Wojciech Dziedzic (5), Nie grali: Kamil Liszkiewicz, Michał Jagielski, Przemysław Mucha, Maciej Grech, Marcin Jakubowski.
Trenerem zespołu jest Marcin Bożek, kierownikiem drużyny Maciej Haber, trenerem odnowy biologicznej Maciej Hamuda.

NLO SMS ZPRP Kielce:
C. Kaczmarczyk, K. Zacharski (1) – K. Gołda (1), P. Walczyk, M. Schabowski (1), K. Kolano (2), M. Czarnecki (2), J. Brzeźiński (4), G. Krawczyk (2), A. Bielenda, D. Leśniak (6), J. Czekaj (2), K. Pawłowski (2), J. Winiarczuk (2), M. Czaja (2).

“Wygrana MOSiR i już pewny awans do grupy mistrzowskiej – zdjęcia” na Bochnianin.pl – kliknij tutaj.

Bochnianin.pl: Trener Marcin Bożek po wygranej MOSiR z SMS Kielce:

Najlepsze ujęcia z meczu  autor Tomasz Stodolny Bochnianin.pl – kliknij tutaj.

W tej chwili po 13 spotkaniach z 23 punktami na koncie plasujemy się na 3 pozycji w tabeli. Przed nami na 2 miejscu z 28 punktami VIRET CMC Zawiercie i z 39 punktami lider rozgrywek SPR Wisła Sandomierz.

Ostatnie spotkanie rozegramy w najbliższą sobotę 26 stycznia na wyjeździe z AZS Politechniką Świętokrzyską Kielce. Ta drużyna ” jak dotąd nie zdołała jeszcze zdobyć punktów – pisze Marcin Serwatka na Sportomaks.pl – Dla trenera bochnian będzie to okazja do przetestowania zawodników, którzy w ostatnich ważnych spotkaniach dostawali mniej szans na grę. Do Kielc jedziemy bez kilku kluczowych zawodników, jest to szansa dla młodszej grupy chłopaków, będziemy bić się o punkty, chcemy postawić „kropkę nad i” i chcemy to spotkanie po prostu wygrać.”

Szkolenie zawodników i rozgrywki II ligi piłki ręcznej mężczyzn  są wspierane finansowo przez Gminę Miasta Bochnia.