Porażka szczypiornistów MOSiR Bochnia z SMS Kielce / II liga mężczyzn

W niedzielę 9 lutego  zespół szczypiornistów MOSiR Bochnia w przedostatnim meczu rundy zasadniczej gościł drużynę NLO SMS ZPRP Kielce, z którą niestety znacząco przegrał.

MOSiR Bochnia – NLO SMS II ZPRP Kielce 27:40 (13:20)

Od początku spotkanie było prowadzone pod dyktando zespołu z Kielc. Nieskuteczność rzutowa naszych zawodników spowodowała, iż rozpoczęliśmy ten mecz od wyniku (w 5 minucie) 1:4. Kolejne chwile nie przyniosły poprawy naszej gry, czego odzwierciedleniem był wynik w 16 minucie – 5:12. Poprawa gry nastąpiła w ostatnich 10 minutach pierwszej połowy, co pozwoliło zbliżyć się do rywala w 26 minucie na odległość 4 bramek (wynik 11:15). Finisz pierwszej części meczu należał jednak do gości, którzy rzucili 4 bramki, tracąc tylko 1. Na przerwę po połowie spotkania schodziliśmy z wynikiem 13:20.
W drugiej połowie zaczęliśmy odrabiać różnicę bramek, potrafiliśmy się zbliżyć w 48 minucie na 4 bramki po rzucie Gabigi (23:27). Od tego momentu przy naszych błędach w ataku i obronie inicjatywę przejął zespół z Kielc, który odniósł zasłużone zwycięstwo, wygrywając 27:40.

Skład i bramki MOSiR Bochnia: Maksymilian Grzesik 6, Tomasz Wolnik 5, Michał Dobrzański 4, Miłosz Gabiga 4,  Iwo Stopczyński 3, Marcin Janas 2, Marcin Jakubowski 1,  Adrian Lubowicki 1,  Filip Pach 1, Maciej Grech, Piotr Kalinka, Szymon Kukułka, Marcel Makuch, Piotr Sądowicz, Marcin Szkolik.
Bramki bronił: Michał Puchalski.
Trenerem zespołu jest Ryszard Tabor, kierownikiem drużyny Maciej Haber, trenerem odnowy biologicznej Maciej Hamuda.

NLO SMS II ZPRP Kielce: Dawid Runke 9, Miłosz Bączek 7, Marcin Głuszenko 6, Wiktor Pacuła 6, Igor Graczyk 5, Jakub Czekaj 3, Damian Domagała 2, Daniel Leśniak 1, Filip Rosowski 1, Jakub Ałaj, Cezary Kaczmarczyk, Kasper Kosiba, Wiktor Tomczak.
Trener Mariusz Jurasik.

Spotkanie rozpoczynaliśmy, będąc na trzecim miejscu w tabeli. Po przegranej spadliśmy na 5 pozycję. Nasi goście z 5 miejsca wspięli się na 4.

Zdjęcia ze spotkania na stronie Facebooka MOSiR Bochnia – piłka ręczna – kliknij tutaj.

Rozstrzygająca kolejka – na wyjeździe
Przed nami ostatnia kolejka, w której rozstrzygnie się, czy będziemy w dalszej kolejności walczyć w grupie mistrzowskiej, czy o miejsce 7-11. Mecz 14 kolejki rozegramy w niedzielę 16 lutego na wyjeździe z zespołem SPR Stal II Mielec. Spotkanie rozpocznie się o godz. 12.00 w sali sportowej SP nr 7 przy ul. Grunwaldzkiej 7 w Mielcu.

W walce o 3 miejsce (premiowane w grupie mistrzowskiej) liczą się trzy zespoły: Buskowianka, SMS Kielce i MOSiR Bochnia. Trzymajcie za nas kciuki!

Szkolenie zawodników i rozgrywki zespołu MOSiR Bochnia w II lidze piłki ręcznej mężczyzn  są wspierane finansowo przez Gminę Miasta Bochnia.

Patronat medialny nad rozgrywkami zespołu MOSiR Bochnia w II lidze piłki ręcznej mężczyzn w sezonie 2019/20 objął: