MOSiR Bochnia na IV Międzynarodowym Turnieju Koszykówki CANPACK CUP Kraków 2017

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bochni w okresie między Świętami a Nowym Rokiem brał udział w dużym IV Międzynarodowym Turnieju w Krakowie CANPACK CUP Kraków 2017. Zawody były rozgrywane w trzech kategoriach wiekowych U13, U14, U16. We wszystkich wystartowały koszykarki naszego klubu.

626 IMG_20171228_175147_1 626_IMG_20171229_163226

W każdej kategorii każdej było minimum 6 drużyn. Graliśmy systemem każdy z każdym. Troszeczkę zmieniony był czas gry (bez zatrzymywania czasu), w związku z tym wyniki są trochę niższe.

U16 – I miejsce drużyny kadetek!
W pierwszym dniu turnieju 28.12.2017 r. rozegrałyśmy dwa mecze z gospodarzami turnieju czyli:
Wisła CanPack II Kraków – MOSiR Bochnia 27:39
Wisła CanPack I Kraków – MOSiR Bochnia 36 :41

W drugim dniu 29.12.2017 r. pokonujemy kolejne dwa zespoły:
Basketbalovy Club Slany – MOSiR Bochnia 24:40
KS Wichoś Jelenia Góra – MOSiR Bochnia 27 :39

W ostatnim dniu przyszło nam się zmierzyć z Widzewem Łódź. – Aby zająć I miejsce musiałyśmy wygrać ten mecz – mówi trenerka zespołu Marta Starowicz.-  Muszę pochwalić cały zespół za walkę i realizację założeń taktycznych, ponieważ zespół Widzewa był od nas fizycznie dużo silniejszy, ale nasza świetna obrona nie pozwoliła im na oddawanie rzutów spod kosza i odnosimy kolejne zwycięstwo, dzięki któremu zajmujemy I miejsce a nasza zawodniczka Sara Marczyk zostaje MVP całego turnieju.-

6. Wisła CANPACK Kraków II

Naszą drużynę kadetek reprezentowały: Sara Marczyk, Gaba Czekaj, Zuza Dziadoń, Ema Lekka, Aga Krawiec, Zuza Kierońska, Ola Podsiadło, Gaba Leśniowska, Wera Wilk, Ania Gnutek i Angelika Sarlińska.

Sara_Marczyk
Sara Marczyk – MVP Turnieju.

O złocie dla MOSiR-u piszą również organizatorzy Turnieju (kliknij tutaj).

U14
W tej kategorii wiekowej występowało również 6 zespołów, które grały każdy z każdym. Czas gry 4×10 minut bez zatrzymywania czasy gry.

6. Wisła CanPack Kraków

– Mogliśmy zająć II miejsce w turnieju, zajęliśmy V – mówi Witold Jodłowski, trener zespołu MOSiR Bochnia i kierownik sekcji klubu. – Limit pecha wyczerpaliśmy chyba na cały sezon rozgrywek 2017/18. Jest podobno reguła, że szczęście sprzyja lepszym, więc ten turniej jest dla nas wyjątkiem, odstępstwem od reguły, bo uważam, że na pewno nie byliśmy w przeciągu całego meczu i turnieju zespołem słabszym od Rybnika, Warszawy czy Kosic. Krótki, niezatrzymywany czas gry powodował, że ciężko było nadrabiać pogubione punkty, po prostu brakowało czasu. W trakcie każdego z tych trzech spotkań przegranych jednym punktem i koszem prowadziliśmy kilkoma a nawet 8-10 punktami aż do fazy końcowej meczu, kiedy robiło się na styku, remisowo i nieskuteczność w ataku lub “wariacka” akcja przeciwnika decydowała o wyniku meczu. Pomimo, iż nie było takiego obowiązki regulaminowego my w każdym meczu graliśmy  tzw. passarellą (w każdej kwarcie 5 minut gra jedna piątka, drugie 5 minut pozostałe zawodniczki z drużyny. W ostatniej kwarcie grająca piątka i zmiany sa dowolne). Wyszedłem z założenia, że ponieważ mam zespół 13-osobowy, to wszystkie dziewczyny muszą zagrać podobną liczbę minut na boisku. Może patrząc na wynik turnieju był to błąd. Z drugiej strony nie po to zabrałem ich na turniej 13-e, żeby grało 5, a reszta siedziała na ławce. Zespół z Rybnika grał z nami w identyczny sposób 1-3 kwarta passarella, 4-ta dowolne zmiany. Natomiast zespoły z Warszawy i Kosic grały przeważający czas spotkania pięcioma, sześcioma zawodniczkami. Turniej ten traktujemy jako element przygotowań do drugiej części sezonu i zawodów centralnych w kwietniu 2018 roku.-

626_IMG_20171229_153409
Zespół U14 MOSiR Bochnia z trenerem Witoldem Jodłowskim.

Zespół MOSiR Bochnia U14 wystąpił w składzie: Magdalena Cabała, Patrycja Czaja, Emanuela Despet, Wiktoria Francuz, Natalia Ficek, Nikola Gałek, Gabriela Kubala, Gabriela Koczwara, Justyna Kural, Katarzyna Mroczek, Oliwia Starma, Nikola Więcek, Wiktoria Zając. Z powodu urazu stanu kolanowego nie grała Róża lekka. Życzymy jej szybkiego powrotu do zdrowia i drużyny.

Organizatorzy o rozgrywkach U14 (kliknij tutaj).

U13
Drużyna prowadzona przez trenera Łukasza Nabielca zajęła szóste miejsce na 8 zespołów.

Turniej w kategorii U13 był bardzo mocno obsadzony. W grupie drużyna z Bochni spotkała się z Wisłą CanPack Kraków, Young Angels Kosice oraz KS Wichoś Jelenia Góra.

W pierwszym meczu przyszło się spotkać właśnie z gospodarzem turnieju – Wisłą Kraków. Drużyny znają się już z turniejów organizowanych w 2017 roku i walczą aktualnie o mistrzostwo ligi małopolsko-świętokrzyskiej.

Mecz od samego początku stał na bardzo wyrównanym poziomie. Kilkupunktowa przewaga drużyny z Bochni do ostatnich minut ostatniej kwarty była niezagrożona. Niestety sama końcówka – niecelne rzuty osobiste oraz niewymuszone błędy – zostały wykorzystane przez krakowianki, które doprowadziły do remisu. Potrzebna była dogrywka – jedyna w całym turnieju!

W dogrywce o zaledwie jeden rzut okazały się lepsze gospodynie – i to one wygrywają 34:32.

W drugim spotkaniu rywalem mosirki był mistrz Słowacji Young Angels Kosice. Rywalki od samego początku agresywną obroną na całym boisku sprawiły wielkie problemy naszym dziewczynom. Boiskowe ogranie ligowe i turniejowe przełożyło się na wynik meczu, w którym wysoko wygrały zawodniczki ze Słowacji – 50:16.

W ostatnim meczu w grupie bochnianki wygrywają po zaciętym spotkaniu z Wichosiem Jelenia Góra 29:27.

Wyniki tabeli premiowały drużynę MOSiR-u do gry o miejsce piąte z drużyną mistrza województwa śląskiego – Olimpią Wodzisław Śląski.

Mecz od początku przebiegał w bardzo szybkim tempie – co widocznie służyło drużynie ze Śląska. Nieskuteczne rzuty z gry oraz błędy w obronie bochnianek skwapliwie wykorzystywały koleżanki z Wodzisławia, wygrywając ostatecznie 43:23.

626_BAZ12292017_5822

– Celem numer jeden w naszym debiutanckim sezonie jest mistrzostwo ligi małopolsko-świętokrzyskiej w kategorii U13. Turnieje oraz wyjazdy na spotkania towarzyskie traktujemy szkoleniowo. Cieszę się, że możemy rywalizować z najlepszymi drużynami w Polsce jak i naszych sąsiadów zza granicy (spotkania z mistrzami Czech i Słowacji w tym sezonie) – skomentował trener Łukasz Nabielec.

26171213_626_737558263100004_4184576060713461464_o
Łukasz Nabielec z zespołem MOSiR Bochnia U13.

Skład drużyny dziewcząt: Nikola Więcek (kapitan), Marysia Stolarska, Natalia Kowalik, Natalia Nadratowska, Ola Gołas, Amelia Gajek, Monika Kowalska, Natalia Hełmecka, Julia Kolarz, Nina Skrzypak, Ania Sobaś, Wiktoria Maszewska, Monika Wilk, Emilia Kobiela.