MOSiR Bochnia na II Turnieju Ligowym U12

W sobotę 22 maja koszykarki z rocznika 2009-2010 uczestniczyły w turnieju ligowym w kategorii młodziczka młodsza U12.

Mosirki musiały się zmierzyć z bardziej doświadczonymi zawodniczkami z Nowego Sącza i Tarnowa. Mimo, że w bocheńskim składzie wystąpiło tylko pięć zawodniczek z rocznika 2009 a dziewięć z rocznika 2010, to nasze koszykarki walczyły dzielnie o każdą piłkę i kosz.

“Dla większości moich zawodniczek to pierwszy turniej w życiu. Było widać tremę, ale z pewnością gra z mocnymi zespołami zaprocentuje w przyszłości. Niestety przez Covid nasze przygotowanie musieliśmy ograniczyć tylko do treningów, bez turniejów towarzyskich, gdzie normalnie nabiera się ogłady boiskowej” – powiedział trenera Rafał Sroka

UKS Żak Nowy Sącz – MOSiR Bochnia 69-29 (25-6, 13-4, 10-16, 23-3)
Gospodynie szybko wychodzą na prowadzenie, którego nie oddają aż do końca meczu. Cieszy wygrana trzeciej przez Mosirki 16-10, ale w pozostałych to zawodniczki Żaka pewnie wygrywają wszystkie kwarty.

MOSiR Bochnia – MKS PM Tarnów 20-72 (4-22, 9-21, 0-18, 7-10)
Niestety harmonogram meczy został ustalony tak, że kolejny mecz rozgrywamy został już po 25 minutach od zakończenia pierwszego spotkania (4x10min). Niestety widać było zmęczenie po pierwszym meczu, tarnowianki zagrały bardzo skutecznie i zasłużenie odnoszą pewne zwycięstwo.

Skład MOSiR Bochnia: Aleksandra Anioł, Arwena Sobaś, Karolina Dyka, Sonia Żółty, Maja Gardziel, Inga Gut, Aleksandra Lysy, Iga Korta, Milena Wolnik, Małgorzata Majewska, Aleksandra Poznańska, Sara Jodłowska, Maja Sobieszczyk, Katarzyna Rachwalska Trener: Rafał Sroka.

Zdjęcia na profilu facebookowym MOSiR Bochnia – kliknij tutaj.

Kolejny turniej rozegramy już 29 maja w Starachowicach.