MOSiR Bochnia & MUKS Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec 32:21 (15:13) / II liga piłki ręcznej

W środę 23 listopada 2017 r. w Hali Widowiskowo-Sportowej w Bochni drugoligowi szczypiorniści Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni gościli Sosnowiec. Było to spotkanie rewanżowe, w którym tak jak w meczu pierwszej kolejki bochnianie wysoko pokonali Zagłębie.

MOSiR Bochnia & MUKS Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec 32:21 (15:13)

Spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia naszych szczypiornistów 3:0 i duża w tym zasługa Mateusza Zubika, zdobywcy dwóch bramek. Do 19 minuty gospodarze zdobywali bramki prowadząc 10:7, lecz goście nie zwalniali tempa pościgowego i wykorzystując nasze błędy obrony doprowadzili w 25-ej minucie po dwóch skutecznych rzutach Tomasza Postawy do wyniku 11:13. W tym czasie bocheński szkoleniowiec Marcin Bożek skorzystał z time out-u, co dobrze podziałało na zawodników, którzy skutecznie od 27 minuty zdobyli cztery bramki z rzędu nie tracą ani jednej. Na słowa uznania zasługuje trójka naszych bramkarzy: Jarosław Gut, Tomasz Węgrzyn i debiutujący Mateusz Łącki, który popisał się trzema skutecznymi interwencjami. Pierwsza połowa zakończyła się 15:13 na korzyść bochnian.
W drugiej części spotkania graliśmy o wiele lepiej, bo straciliśmy tylko osiem bramek, a zdobyliśmy siedemnaście. Należy wyróżnić w tym meczu młodszą część zespołu (Michała Dobrzańskiego, MateuszaRogóża, Iwo Stopczyńskiego), która skutecznie grała pod koniec pierwszej połowy jak również w drugiej części meczu. – Jako trener obawiałem się tego spotkania i przestrzegałem zawodników przed ambitnym rywalem i jego skutecznymi bramkarzami– mówi M . Bożek – Pomimo tego zgrzeszyliśmy nieskutecznością, co nie powinno mieć miejsca. Musimy wykorzystywać stuprocentowe sytuacje.-

To przełożone (z 25 listopada) spotkanie rozegrane wcześniej pozwoli nam na odpoczynek oraz przygotowanie do kolejnego meczu z bezpośrednim rywalem w tabeli – SPR Orłem Przeworsk.

23795190_1421019144671518_7072812755894704230_n

Bramki dla Bochni zdobyli: Mateusz Zubik 7, Marcin Janas 4, Mateusz Bujak 4, Jakub Jewiarz 2, Michał Dobrzański 4, Mateusz Rogóż 3, Paweł Waśniowski 2, Filip Pach 1, Łukasz Urbanowicz 3, Iwo Stopczyński 2.
Bochnię reprezentowali również: Tomasz Wolnik, Hubert Pamuła, Wojciech Dziedzic,
Bramki bronili Tomasz Węgrzyn, Mateusz Łącki i Jarosław Gut.
Trenerem zespołu jest Marcin Bożek. Kierownikiem drużyny jest Maciej Haber, trenerem odnowy biologicznej Maciej Hamuda.

23905403_1421018698004896_37435989832332497_n 23916343_1421020024671430_3042346112032933537_o
Dziękujemy naszym wiernym Kibicom za wsparcie i szczypiornistom MOSiR Bochnia oraz ich Szkoleniowcom za pozytywne emocje!

Więcej zdjęć z meczu na stronie MOSiR Bochnia – piłka ręczna (kliknij tutaj).

Polecamy zapis meczu na żywo na portalu Bochnianin.pl (kliknij tutaj).

Zdjęcia wykonane przez Tomasza Stodolnego Bochnianin.pl (kliknij tutaj)

Polecamy również wywiad przeprowadzony tuż po meczu przez młodego reportera z trenerem Marcinem Bożkiem (kliknij tutaj).