Lider przegrywa w Bochni / II liga piłki ręcznej mężczyzn

W sobotę 14 grudnia po bardzo emocjonującym, trzymającym do ostatniej minuty w napięciu meczu piłkarze ręczni MOSiR Bochnia odnieśli jednobramkowe zwycięstwo nad będącym liderem grupy A zespołem HLB Buskowianka.

MOSiR Bochnia – HLB Buskowianka 27:26 (14:13)

Pierwsza połowa meczu była bardzo wyrównana i żaden z zespołów nie mógł osiągnąć wyraźnej przewagi. Nasz zespół w ostatniej akcji pierwszej połowy po celnym rzucie Filipa Pacha osiągnął jednobramkowe prowadzenia 14:13.

Pierwsze minuty drugiej połowy spotkania nie różniły się od przebiegu pierwszej części meczu i bramki zdobywane były na przemian. MOSiR Bochnia zaczął budować swoją przewagę dopiero w 40 minucie i w 41 minucie wyszedł na prowadzenie trzema trafieniami (20:17).

Do 51 minuty mogło wydawać się, że mecz jest pod naszą kontrolą ponieważ po bramce Marcina Janasa prowadziliśmy różnicą 5-ciu bramek (26:21), ale od 52 minuty nasza gra była nieskuteczna, traciliśmy bramki a gry w ataku nie mogliśmy zakończyć celnym trafieniem. W 59 minucie zespół gości doprowadził do remisu (26-26) po bramce Dariusza Kubisztala.

60 minuta meczu okazała się kluczowa dla wyniku spotkania i po wzorowo przeprowadzonej akcji ofensywnej bramkę przesądzającą o zwycięstwie zdobył Marcin Janas, ustalając wynik meczu na 27:26.

MOSiR Bochnie reprezentowali i bramki zdobyli: Marcin Janas 8, Maksymilian Grzesik 8, Iwo Stopczyński 5, Wojciech Dziedzic 2, Adrian Lubowicki 2, Filip Pach 1, Tomasz Wolnik 1, Hubert Pamuła, Piotr Sądowicz, Michał Puchalski, Krzysztof Kalinka, Maciej Grech, Jarosław Gut, Marcin Jakubowski.
Trenerem zespołu jest Ryszard Tabor, kierownikiem Maciej Haber, trenerem odnowy biologicznej Maciej Hamuda.

Dla HLB: Michał Pałys 2, Michał Mizdra, Jakub Zawarczyński 3, Marcin Szustak 5, Paweł Duda, Sebastian Trutkowski, Paweł Smaróg, Dawid Jocefiak, Michał Kutek 1, Jakub Bąk 3, Kamil Maj, Michał Kwieciński 2, Marek Glita 4, Ernest Czaja, Dariusz Kubisztal 6.

Zdjęcia na stronie Faceboka MOSiR Bochnia – piłka ręczna – kliknij tutaj.

Polecamy relację patrona medialnego bocheńskiego zespołu Sportomaks.pl pt.:„ Lider powstrzymany w Bochni” – kliknij tutaj.

Relacja i zdjęcia również na Bochnianin.pl „Lider pokonany! Zdecydowała bramka w ostatniej minucie” – kliknij tutaj.

Kolejne spotkanie MOSiR Bochnia rozegra w pierwszej połowie stycznia (11-12) na wyjeździe z zespołem AZS AGH Kraków.

Po 9 kolejkach Buskowianka zachowała tytuł lidera, a bochnianie wspięli się na 3 miejsce w tabeli.

Kolejne spotkanie naszego zespołu odbędzie się w pierwszej połowie stycznia (11-12) na wyjeździe z AZS AGH Krakowem.

Szkolenie zawodników i rozgrywki zespołu MOSiR Bochnia w II lidze piłki ręcznej mężczyzn  są wspierane finansowo przez Gminę Miasta Bochnia.

Patronat medialny nad rozgrywkami zespołu MOSiR Bochnia w II lidze piłki ręcznej mężczyzn w sezonie 2019/20 objął: