MOSiR Bochnia – AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce 31-23 (19-11) / II liga piłka ręcznej mężczyzn

W sobotę 12 maja bocheński zespół drugoligowych szczypiornistów gościł u siebie AZS Politechnikę Świętokrzyską. Była to już 21, przedostatnia kolejka w IV rundzie. Po kolejnym zwycięstwie MOSiR Bochnia, zajmując drugie miejsce w tabeli, przygotowuje się do spotkania na szczycie.

Mecz rozpoczął się niekorzystnie dla miejscowych, ponieważ w 8 minucie po rzucie Mateusza Nowaka przyjezdni prowadzili 3:1. Ten stan utrzymywał się do 10-ej minuty, kiedy to nadal przegrywaliśmy 3:5. Z kolei dobrymi akcjami popisywał się Mateusz Bujak i Michał Dobrzański, doprowadzając zaledwie minutę później do remisu 5:5. Od 18-ej minuty jednak to MOSiR przyspieszył swoją grę, a impulsem była bramka Marcina Janasa. Od tego czasu zdobyliśmy 11 bramek z rzędu, tracąc tylko 3. W pierwszej połowie goście zanotowali 11 celnych trafień, a my 19 (19:11).
Druga połowa pozwoliła nam na różne ustawienia w grze i częściej występowali zmiennicy, tacy jak np. Przemysław Mucha i Marcin Jakubowski. Ta część spotkania to wyrównana gra, która jednak zakończyła się równą zdobyczą bramkową, gdyż oba zespoły rzuciły po 12 bramek. Wynik końcowy to 31:23 i pozwala nam myśleć o wywalczeniu fotela wicelidera w tych rozgrywkach, gdyż AZS UJK Kielce przypieczętował sobie już awans do I ligi (różnica jednego punktu, przy założeniu uda nam się z nimi wygrać).

– W tym dniu bardzo dobre zawody rozegrał Mateusz Bujak, który zdobył aż 9. bramek i dobrze prezentował się w obronie. Duża w tym zasługa jego kolegów, ponieważ wykorzystywali błędy przeciwników, co pozwoliło Mateuszowi na tak wysoką zdobycz bramkową – mówi trener bochnian Marcin Bożek. – Oczywiście nie należy też zapomnieć o pozostałych zawodnikach takich jak Mateusz Zubik czy Michał Dobrzański. Cieszymy się z tego zwycięstwa, gdyż ostatni mecz przed własną publicznością zakończyliśmy zwycięsko. Słowa podziękowania należą się wszystkim, którzy nas wspierali i kibicowali bocheńskiej drużynie w obecnym sezonie.-

MOSiR Bochnia – AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce 31-23 (19-11)
MOSiR: Tomasz Węgrzyn, Jarosław Gut – Mateusz Bujak 9, Mateusz Zubik 8, Michał Dobrzański 5, Marcin Janas 3, Iwo Stopczyński 2, Tomasz Wolnik 2, Paweł Waśniowski 1, Mateusz Rogóż 1, Marcin Jakubowski, Wojciech Dziedzic, Filip Pach, Przemysław Mucha.
Kierownikiem zespołu MOSiR Bochnia jest Maciej Haber, trenerem odnowy biologicznej Maciej Hamuda.

AZS Politechnika Świętokrzyska : Kacper Nawara, Adrian Godzwon, Wojciech Świąder – Marek Glita 6, Mateusz Nowak 5, Rafał Nowak 3, Szymon Żaba-Żabiński 2, Maciej Rączka 2, Michał Kwieciński 2, Maciej Sadecki 1, Dawid Litwin 1, Jakub Słomiński 1, Łukasz Kurek, Mikołaj Banasik.

Polecamy relacje z meczu na stronie sportomaks.pl: wypowiedź trenera Marcina Bożka (kliknij tutaj),  podsumowanie spotkania + zdjęcia (kliknij tutaj), wypowiedź Michała Dobrzańskiego – zawodnika MOSiR Bochnia (kliknij tutaj).

Mecz drugoligowych szczypiornistów w obiektywie Tomasza Stodolnego redaktora naczelnego Bochnianin.pl (kliknij tutaj).