Minimalna przegrana w Piekarach Śląskich / II liga kobiet

W minioną sobotę 2 lutego bocheński zespół drugoligowych koszykarek rozegrał drugi mecz w fazie A. Wyjazdowe spotkanie w Piekarach Śląskich zakończyło się minimalną przegraną.

UKS La-Basket Piekary Śląskie – Contimax MOSiR Bochnia 58:57 (4:20, 20:10, 23:11, 11:16)

Początek spotkania wręcz idealny w wykonaniu mosirek. Z dystansu i spod kosza punktuje Magda Puter, duo Rak – Natkaniec często przechwytują piłkę i wyprowadzają szybkie kontry.
Niestety od drugiej kwarty coś się popsuło. Bochnianki tracą skuteczność, a drużyna gospodarzy, która wydawałoby się, że pierwszą kwartę potraktowała tylko jako rozgrzewkę wręcz przeciwnie. Zespół UKS-u pod przewodnictwem Paradowska – Cwill – Krawczyk sukcesywnie odrabia stratę. W połowie 3 kwarty dopinają swego i wychodzą na prowadzenie. Koszykarki MOSiR, poirytowane tą sytuacją, zaczynają grać nerwowo i popełniają zbyt dużo fauli, co wykorzystują gospodynie.
Kiedy w połowie 4 kwarty tablica wyświetla wynik 56:47 było jasne, że bochnianki mają kłopoty. Szaleńcza pogoń Contimaxu pod przewodnictwem Aiszy Buczek (8 punktów w tym okresie), pozwala odzyskać nadzieję. Ostatnia minuta meczu i wynik 58:57. Dobra obrona na całym boisku daje piłkę dla Bochni. Ostatnie sekundy 5, 4, 3… na kosz wchodzi Gaba Rak, niestety minimalnie pudłuje – koniec meczu.

Skład/Punkty Contimax MOSiR Bochnia: Magdalena Puter 22, Aisza Buczek 20, Gabriela Rak 6, julia Natkaniec 4, Aleksandra Poradowska 2, Aleksandra Klimas 2, Julia Fortuna 1, Karolina Przybyła, Dorota Świercz, Alicja Hamuda, Kinga Ochel, Dominika Dziadoń.
Trenerzy: Maciej Starowicz, Małgorzata Misiuk
Kierownik: Rafał Sroka.

Szkolenie zawodniczek i rozgrywki II ligi koszykówki kobiet są współfinansowane ze środków Gminy Miasta Bochnia oraz sponsora tytularnego firmę Contimax S.A. Zespół wspierają również liczne Firmy: BZUK, Fisher King, Nowy Wiśnicz, EKOMBUD, Travel Perfect, Pizzeria Bazylia, Kreatywne Fryzjerstwo Ewelina Jodłowska, KRISTALL, HARDWOOD, Szkoła językowa: Wallstreet Your English, PSS Społem Bochnia, Chilli Mili, Krawczyk wypożyczalnia sprzętu budowlanego.