Medale na XVI Judo Baltic CUP w Gdyni i na Turnieju International Judo League w Krakowie!

Miniony weekend był dla bocheńskich judoków podwójnie świątecznym. Był to bowiem dla nich czas nie tylko związany ze Świętem Niepodległości, ale również walkami na dwóch prestiżowych turniejach.

XVI JUDO BALTIC CUP, Gdynia 11-12.11.2017 r.
Bochnianie wystartowali w bardzo mocno obstawionym XVI Judo Baltic CUP – Pucharze Polski Młodziczek i Młodzików, Juniorów i Juniorek oraz Juniorek i Juniorów Młodszych. Przez dwa dni zawodnicy bocheńskiego Ośrodka dzielnie walczyli, ostatecznie zdobywając wysokie miejsca na podium.

W pierwszym dniu turnieju na matach spotkali się młodzicy i młodziczki. Spośród wychowanków MOSiR Bochnia medale zdobyli:

I miejsce Wiktoria Żabczyńska w kat. 63 kg
III miejsce Oliwia Wątorek w kat. 52 kg
III miejsce Damian Pławecki w kat. 60 kg

Wiktoria___abczy__ska 23574288_1860922090903386_269792059_n
Po lewej Wiktoria Żabczyńska ze złotym medalem, po prawej Damian Pławecki z brązem.

Trzy wymienione wyżej medale  dały nam ostatecznie ósme miejsce w klasyfikacji medalowej  na 41 reprezentowanych klubów. Warto przy tym zaznaczyć, że w klasyfikacji medalowej kobiet MOSiR  zdobył trzecią pozycję wśród 24-ech ośrodków.

Listy walk i dokładne wyniki walk młodziczek i młodzików na stronie Polskiego związku Judo (kliknij tutaj).

W pierwszym dniu  turnieju startowali również juniorzy i juniorki. Zdobyli srebro i V miejsce:
II miejsce Krzysztof Kozak w kat. 60 kg
V miejsce Wiktoria Pers w kat. 57 kg

Listy walki i wyniki juniorów i juniorek (kliknij tutaj).

W drugim dniu zawodów walczyli juniorzy młodsi i juniorki młodsze. Bochnianie wywalczyli dwa medale:
I miejsce Julia Gut w kat. 70 kg
II miejsce Mateusz Pławecki w kat. 66 kg

Mateusz_P__awecki_srebro
Na zdj. Mateusz Pławecki ze srebrem.

Ponadto Wiktoria Żabczyńska, która jest młodziczką, walcząc w kategorii juniorek młodszych zajęła VII miejsce.

Ostatecznie w klasyfikacji medalowej klubów w kategorii juniorów i juniorek młodszych dwa zdobyte trofea pozwoliły bocheńskim judokom na zajęcie piątego miejsca na 37 walczących reprezentacji. Natomiast w klasyfikacji medalowej kobiet wywalczyliśmy aż czwarte miejsce (na 23 kluby).

Listy walk juniorów i juniorek młodszych (kliknij tutaj).

Opiekę trenerską nad zawodnikami MOSiR Bochnia w Turnieju Judo Baltic sprawował Waldemar Kowalski.

Organizatorami zawodów, które odbyły się w Hali Sportowo-Widowiskowej Arena w Gdyni, byli: UKS OPTY Gdynia, Urząd Miasta Gdynia, Gdynia Sport, Polski Związek Judo, POZJUDO w Gdańsku, Urząd Marszałkowski Gdańsk.
________________________________________________________________________________

INTERNATIONAL JUDO LEAGUE, Finałowe Grand Prix o Puchar Białej Gwiazdy, 11 listopada 2017 r.
Również w sobotę 11 listopada zawodnicy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni pod opieką trenerów Sebastiana Serwińskiego i Grzegorza Maja wystartowali w turnieju International Judo League w Krakowie. Zawody zgromadziły ok. 400 judoków z całego kraju, którzy rywalizowali w trzech grupach wiekowych U11, U13 i U15.

23472886_2174273659265297_7820184254350826299_n 23376125_2174445012581495_3126598952040549276_n
Uroczystość rozpoczęcia i jedni z pierwszych nagrodzonych:-)

W grupie najmłodszej (U11) bocheńscy judocy wywalczyli 4 medale.
Złoto zdobyli Bianka Horawska i Piotr Tobiasz.
Srebro zdobył Szymon Mazurkiewicz, a brązowy medal wywalczył Filip Alfawicki.
Piąte miejsca zdobyli Samuel Stawiarz, Norbert Alfawicki, Dominika Miś.

W grupach starszych (U13 i U15) zdobyto 5 medali.
Złoto Maja Twardowska, Filip Oleksy i Igor Dziadowiec.
Brąz Maciej Kumor i Bartek Król.
V miejsce zajęli: Antek Juszczyk, Mikołaj Filipek i Michał Ćwik.

W zawodach udział wzięli również Jakub Struzik, Szymon Mierzwiński.

Drużynowo bocheński zespół zajął na krakowskich zawodach III miejsce!

IMG_20171111_190352
Grupa bocheńskich judoków z trenerem Grzegorzem Majem.

Zawody odbyły się w hali TS Wisły Kraków, a organizatorami oprócz gospodarzy były kluby: UKS ASW Jasło, OKAY Opole, UKS Feniks Bytom, Juvenia Wrocław, MUKS Kokoro Łódź, Judo Panda Waraszawa i Conrad Gdańsk.

Zdjęcia z opisywanych wyżej zawodów umieściliśmy również na stronie Facebooka MOSiR Bochnia (kliknij tutaj).