Małopolska ze srebrnym medalem XXVI OOM w Piłce Ręcznej Chłopców z r. 2004, Zamość 11-16.09.2020

Zespół Małopolski wywalczyła srebro na XXVI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Piłce Ręcznej Chłopców z rocznika 2004! Gratulujemy całej drużynie, w której składzie występowali dwaj nasi zawodnicy, a jednym z trenerów kadry był szkoleniowiec juniorów MOSiR Bochnia!

„Cieszymy się ogromnie z wicemistrzostwa Polski w olimpiadzie juniorów młodszych, cieszymy się również z występów naszych zawodników, którzy w tych zawodach brali udział, a byli nimi dwaj szczypiorniści Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni: Olaf Filipowicz i Mateusz Błoniarczyk” – mówi trener kadry Małopolski a zarazem juniorów MOSiR Bochnia – Marcin Bożek.

W środę 16 września rozegrano mecz finałowy o I miejsce Małopolskie – Dolnośląskie, który zakończył się wynikiem 32:39 (16:17).

Relacja wideo z meczu na stronie facebookowej Padwy Zamość:

Dolnośląskie v Małopolskie

Opublikowany przez Padwa Zamość Środa, 16 września 2020

– Turniej okazał się bardzo morderczy, a nas jako Małopolskę dopadła niemoc w finale, ponieważ brakło nam sił i koncentracji.  Ale to nie wstyd przegrać jedyny mecz w finale Turnieju i być wicemistrzem Polski – mówi trener Marcin Bożek. – Myślę, że każdy z pozostałych 14 zespołów chciałby być na naszym miejscu (w Olimpiadzie brało udział 16 drużyn). Graliśmy dobrze od początku, ale zmęczenie wzrastało, ponieważ byliśmy po tygodniowym okresie przygotowawczym, a wcześniej wszyscy zawodnicy uczestniczyli w zgrupowaniach klubowych lub centralnych. –

Opisywana Olimpiada miała się odbyć w marcu, ale z powodu ogłoszenia pandemii przełożono ją na wrzesień.

–  Ogromnie się cieszę z osiągniętego wyniku, a jako trener mam nadzieję, że wszyscy zawodnicy, którzy wywalczyli tytuł będą w przyszłości reprezentować kluby  ligowe na najwyższym szczeblu – mówi M. Bożek.


Na zdj. bochnianie wchodzący w skład zespołu Małopolski  z trenerem męskiej reprezentacji Polski w piłce ręcznej, który w finałach rozgrywanych w Zamościu obserwował najzdolniejszą Polską młodzież, która w przyszłości stanowić będzie o sile polskiego szczypiorniaka – (od lewej) trener Marcin Bożek, Mateusz Błoniarczyk, Olaf Filipowicz, Patryk Rombel – selekcjoner seniorskiej kadry Polski.

Zdjęcia z meczu finałowego i z dekoracji na profilu Facebooka MOSiR Bochnia – kliknij tutaj.

Podsumowanie na stronie Polskiego Związku piłki Ręcznej – kliknij tutaj.
WYNIKI XXVI-OOM-Lubelskie-2020_Komunikat-Nr-3.4_koncowy_p.-reczna-M – kliknij

.

Share on

There are no comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Skip to content