KU AZS UŚ Katowice – Contimax MOSiR Bochnia 73 : 70 / II liga koszykówki

KU AZS UŚ Katowice – Contimax MOSiR Bochnia 73 : 70 (17:15,15:19,19:15,10:12, dog. 12:9)

03.02.2018 r.

W minioną sobotę koszykarki drugoligowego zespołu Contimax MOSiR Bochnia rozegrały czwarty mecz w fazie finałowej, tym razem z Katowicami.

Już pierwsze dwie kwarty zapowiadały, że pojedynek będzie się toczyć “kosz za kosz”. Bochnianki często “żądlą” szybkim atakiem, gospodynie oddają rzutami z dystansu ( 14×3 !!!).

Trzecią kwartę lepiej zaczynają mosirki, prowadzone przez kapitan drużyny Natalie Mazur, która zdobywa w tej części 15 punktów (3×3), a w całym spotkaniu 28. Akademiczki dzielnie odpierają ataki i wychodzą na dwupunktowe prowadzenie.

Czwarta kwarta to dalsza walka o każdy centymetr parkietu. Na minutę do końca Contimax wychodzi na dwupunktowe prowadzenie. Gospodynie faulują taktycznie. Niestety przyjezdne nie zdobywają punktów (0/4 z osobistych), dając szanse na odrobienie strat dziewczętom z Katowic. Niestety na 3 sekundy do końca piłka po rzucie Katarzyny Kosałki odnajduje cel i na tablicy widnieje wynik 61 : 61. W ostatniej akcji regulaminowego czasu minimalnie chybia Sara Marczyk i mamy dogrywkę.

Dogrywkę przyjezdne z Bochni zaczynają od prowadzenia 6-0. Niestety gospodynie odpowiadają 3 rzutami za 3 i wychodzą na prowadzenie. Ostatni rzut Aiszy Buczek także chybia celu i akademiczki mogą cieszyć się ze zwycięstwa.

“Mecz pokazał, że nasza drużyna to już zespół walczący i coraz bardziej dojrzały. Na sekundy przed końcem czasu podstawowego AZS Katowice zdobył szczęśliwie punkty. W dogrywce dzięki rzutom za trzy, katowiczanki zapewniły sobie zwycięstwo.” – mówi trener bochnianek Maciej Starowicz.

“Typowy mecz walki – dodaje asystent trenera i kierownik bocheńskiej drużyny Rafał Sroka.- Natomiast z przekroju spotkania chyba bardziej nam należało się zwycięstwo, szkoda niewykorzystanych sytuacji. Będzie to cenna lekcja na przyszłość.” –

Skład/ Punkty Contimax MOSiR Bochnia: Mazur 28, Buczek 12, Marczyk 12, Dziadoń 10, Poradowska 6, Przybyła 2, Fortuna, Gołas, Rudnik, Ochel, Czekaj, Hamuda.

Relacja ze spotkania na stronie patrona medialnego zespołu Contimax MOSiR – portalu internetowym Bochnianin.pl (kliknij tutaj).