Koszykarki z Ekonomika, wychowanki MOSiR Bochnia Wicemistrzyniami Polski Licealiady 2018 !!!

Uczennice ZS nr 3 w Bochni, na co dzień trenujące w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, dzięki wywalczeniu Mistrzostwa Małopolski, miały prawo reprezentowania województwa w Finale Ogólnopolskim Koszykówki Dziewcząt – LICEALIADA 2018 w Aleksandrowie Łódzkim 5 – 7.06.2018 r. i tam wywalczyły Wicemistrzostwo Polski!

Do zawodów zgłosiło się 12 najlepszych szkół średnich z całej Polski. Wyznaczono 4 grupy po 3 drużyny. Każdy mecz trwał 4 x 10 minut.

Mecze grupowe:

ZS 3 Bochnia – LO 3 Rzeszów 96 – 31 (48:6,12:12,21:8,36:13)
Punkty: Fortuna 24, Kłuś 17, Mazur 12, Rak 11, Rudnik 9, Buczek 8, Dylowicz 5, Mroczek 4, Przybyła 3, Poradowska 3,
Mecz od pierwszych minut całkowicie pod dyktando koszykarek z „ekonoma”. Efektem jest rzucenie aż 48 punktów w pierwszej kwarcie. Każda zawodniczka miała okazję dłużej przebywać na parkiecie i wszystkie zapisały się w protokole meczowym w rubryce – punkty.

ZS 3 Bochnia – SMS Gortat Gdańsk 72 – 50 (28:7, 17:15, 10:14,14:17)
Punkty: Fortuna 22, Poradowska 16, Rak 12, Mazur 10, Buczek 8, Rudnik 2, Przybyła 2, Kłuś, Mroczek, Dylowicz
Wagą spotkania było, wygranie grupy i awans do półfinałów. Bochnianki agresywną obroną zaczęły spotkanie od prowadzenia 14 – 0. Mimo lepszych warunków fizycznych uczennic ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego, koszykarki ekonomika grały szybki i skuteczny basket.

Mecz półfinałowy
SMS LO Aleksandrów Łódzki – ZS 3 Bochnia 57 – 67
(15:17,27:15,7:17,8:18)
Punkty: Rak 20, Fortuna 14, Poradowska 10, Mazur 9, Przybyła 7, Rudnik, Dylowicz, Kłuś, Mroczek
” Mecz walki” to mało powiedziane … – podkreśla trener bochnianek Rafał SrokaSpotkanie z gospodarzem nigdy nie jest łatwe, a jeśli naprzeciw staje faworyt do złota, zawodniczki które na co dzień grają w 1 Lidze Kobiet, to zadanie dodatkowo trudne.

Mecz minimalnie lepiej rozpoczynają bochnianki, ciągle duża intensywność w obronie i skutecznie pod koszami daje swoje efekty. W drugiej kwarcie dopada nas kryzys, przegrywamy 10 punktami.

W przerwie w szatni powiedziałem do dziewczyn, że nic nie musimy, a tylko Możemy! – podkreśla szkoleniowiec R. Sroka.

Na efekt nie musieliśmy czekać długo, w kilka minut ZS 3 odrabia straty i wychodzi na prowadzenie, którego nie oddaje do końca spotkania.

Wielki szacunek dla dziewcząt, to było 40 minut bezpardonowej walki – dały rade, mogę powiedzieć, że to był najlepszy mecz w historii w ich wykonaniu.” – mówi R. Sroka.

Wielki Finał
ZS 3 Bochnia – ZSO 1 Gorzów Wielkopolski 55 – 69
(18:22,12:11,11:17,14:19)

Punkty: Mazur 18, Poradowska 14, Buczek 9, Rak 6, Fortuna 6, Rudnik 2, Mroczek, Kłuś, Przybyła, Dylowicz

Wynik przez 35 minut oscylował blisko remisu, dopiero w połowie czwartej odsłony gorzowianki dzięki skutecznym rzutom za 3 (12 w całym meczu) odskoczyły na bezpieczne prowadzenie.

Wicemistrzostwo Polski to i tak WIELKI sukces !!! biorąc pod uwagę, że reprezentacja ZS nr 3 to uczennice z 1 i 2 klasy technikum.

Do drużyny All Stars turnieju zostały wybrane:
– Natalia Mazur
– Gabriela Rak

Reprezentacja ZS nr 3 Bochnia: Natalia Mazur, Aisza Buczek, Gabriela Rak, Aleksandra Poradowska, Julia Fortuna, Karolina Przybyła, Edyta Rudnik, Patrycja Kłuś, Barbara Mroczek, Kinga Dylowicz (wszystkie to wychowanki MOSiR Bochnia
Trenerzy: Rafał Sroka, Andrzej Włodarczyk

Zawodniczki wraz z trenerami serdecznie dziękują Panu Dyrektorowi ZS 3 Piotrowi Czekajowi, oraz Starostwu Powiatowemu za wsparcie i możliwość wyjazdu na Finały.

– W Zespole Szkół nr 3 w Bochni zawsze przywiązywaliśmy wagę do wspierania uczniów w rozwoju ich talentów i zainteresowań, nawet tych pozaszkolnych. Od dwóch lat zawodniczki MOSiR Bochnia w koszykówce są uczennicami naszej szkoły i od tego czasu szkoła wspiera je w rozwoju swojej pasji, ale również umożliwia im udział w zawodach sportowych i rywalizacji sportowej szkól ponadgimnazjalnych w ramach Licealiady. Dzięki ogromnej woli walki, treningom w MOSiR, zaangażowaniu finansowemu Powiatu Bocheńskiego i Rady Rodziców, nasza Reprezentacja Szkoły w koszykówce dziewcząt jest wspaniałą wizytówką placówki, powiatu a od dwóch lat również województwa Małopolskiego, godnie reprezentującą nas w Mistrzostwach Polski Szkół Ponadgimnazjalnych w Koszykówce Dziewcząt. Jesteśmy dumni i bardzo się cieszymy z osobistych osiągnięć sportowych uczennic i uczniów, a tym samych osiągnięć sportowych naszej szkoły i nadal będziemy ich wspierać w w rozwoju talentów. Zespół Szkół Nr 3 w Bochni Wicemistrzem Polski w koszykówce – to brzmi naprawdę dumnie. Dziękuje bardzo wszystkich zawodniczkom, ich trenerom z ramienia szkoły i MOSiR-u za wspaniałą walkę i godne reprezentowanie szkoły. Dziewczyny jesteście wielkie! – Piotr Czekaj Dyrektor ZS 3 w Bochni.