Kolejne medale judoków w Pucharze Polski.

W ubiegłą sobotę 4 listopada 2017r., odbył się kolejny Puchar Polski Juniorów i Juniorek Młodszych w Judo, tym razem w Bytomiu, w którym wystartowało trzech wychowanków bocheńskiej sekcji judo MOSiR Bochnia.

Bilans medalowy to 1 złoto i 1 brąz.

Złoty medal w kat. 66 kg. zdobył Mateusz Pławecki, który w drodze do finału pokonał w zdecydowany sposób 4 zawodników. W walce finałowej wygrał przed czasem na ippon z utytułowanym zawodnikiem z Wolbromia Dominikiem Królem.

72

Brązowy medal zdobyła Julia Gut, która stoczywszy 3 zwycięskie walki uległa tylko zdobywczyni złotego medalu, zawodniczce klubu Czarni Bytom – Martynie Nolewajka.

20171104_175841_0______kopia

Pierwsze „szlify” w kategorii Juniora Młodszego podczas tych zawodów zdobywał też Damian Pławecki, który jest jeszcze młodzikiem i któremu niestety pomimo dobrej postawy nie udało się wywalczyć punktowanego miejsca.

Zdobyte medale – mówi dyr. MOSiR Bochnia Sabina Bajda – świadczą o ugruntowanej pozycji bocheńskich judoków na arenie ogólnopolskiej. To kolejny rankingowy turniej, w którym nasi podopieczni zdobywają, w dobrym stylu, kolejne medale.

Share on

There are no comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Skip to content