Juniorki zdobywają Mistrzostwo Ligi Małopolsko-Świętokrzyskiej !

W dniach 9 – 11 marca 2018 r. drużyna MOSiR Bochnia dzięki wygraniu sezonu zasadniczego, miała sposobność organizować turniej barażowy, który miał decydować o miejscach I – III w lidze i rozstawieniu do ¼ Mistrzostw Polski.

Z uczestnictwa w turnieju wycofała się drużyna z Tarnowa, która nie mała szans na poprawę swojego miejsca w tabeli.

PIĄTEK – KRAKÓW POKONUJE NOWY SĄCZ
W pierwszym dniu Korona Kraków bez problemu rozprawiła się z drużyną z Nowego Sącza 105 – 91

SOBOTA – BOCHNIANKI ZWYCIĘŻAJĄ GORTAT KRAKÓW
W sobotę gospodynie podejmowały faworytki do Mistrzostw – drużynę KS Koronę. Zespół z Krakowa, który przed sezonem połączył się z Wisłą, posiada w składzie zawodniczki z Wrocławia, Polkowic czy Piekar Śląskich. Bochnianki, nie zważając na to, przystąpiły do gry skoncentrowane i zdeterminowane.

MOSiR Bochnia – KS Korona SMS Gortat Kraków 59 – 54 (14:14, 17:15, 8:20, 20:5)

Punkty dla Bochni zdobyły: Buczek 18, Fortuna 14, Mazur 12, Poradowska 12, Przybyła 3

Po dobrym meczu wygrywamy z drużyną z Krakowa. Pierwsze dwie kwarty to gra kosz za kosz, po połowie prowadzimy 2 punktami. W trzeciej kwarcie gortatki wychodzą na kilkupunktowe prowadzenie. W czwartej kwarcie bochnianki przyspieszają grę i w błyskawicznym tempie odrabiają straty. Dwie minuty do końca Aisza i Natalia odpadają za 3 CELNIE!!! Końcowe sekundy meczu to faule taktyczne gości, które skrzętnie wykorzystują gospodynie. Bardzo dobrze w obronie poczyna sobie Karolina Przybyła, która stopuje lidera gości (Bożenę Puter – zawodniczkę na co dzień trenująca w SMS Łomianki i grającej w I lidze.

– Powiem krótko – wygrała lepsza DRUŻYNA !!! – mówił po spotkaniu dumny trener bochnianek Rafał Sroka.

NIEDZIELA – MĘCZĄCE ZMAGANIA
W ostatnim dniu drużyna MOSiR podejmuje UKS Żak.

MOSiR Bochnia – UKS Żak Nowy Sącz 60 – 74 (19:19, 21:23, 10:17, 10:15)

Punkty dla Bochni: Mazur 26, Buczek 11, Poradowska 11, Przybyła 6, Fortuna 6

W dzisiejszym meczu bochniankom nie „kleiła się gra”. Czy to zmęczenie po wczorajszej batalii ? Żaczki miały za to dzień odpoczynku i z wigorem rozgrywały akcje.
Pierwsze dwie kwarty blisko remisu i jak już się wydawało, że uda się wyjść na prowadzenie, robimy proste błędy, a goście wykorzystują to niemiłosiernie.
W 4 kwarcie gramy na „miękkich nogach”, jednak udaje się zakończyć mecz przegraną „tylko” 14, co wystarczyło, aby tytuł mistrzowski trafił do Bochni.

– W dzisiejszym dniu mecz wyrwał się spod kontroli. Brakowało świeżości i dokładnego wykończenia – mówi trener Rafał Sroka. -Natomiast cieszy fakt, że dziewczęta „tyrały” na parkiecie przez 40 minut i walczyły do końca . To kolejny, czwarty tytuł mistrzowski tej grupy (młodziczka młodsza, młodziczka, kadetka i teraz juniorka), ale muszę przyznać, że najtrudniej wywalczony. Teraz czas na turniej 1/4 MP, który odbędzie się 23-25.03 (MOSiR będzie aplikował o jego organizację). –

Tabela końcowa z zaliczeniem meczów sezonu zasadniczego, strefa małopolsko – świętokrzyska:

Nazwa drużyny

Punkty

Wygrane

Przegrane

Bilans małych punktów

1. MOSiR Bochnia

13

5

3

+4

2. KS Korona SMS Gortat Kraków

13

5

3

+3

3. UKS Żak Nowy Sącz

13

5

3

-7

4. MKS PM Tarnów

6

0

6

 

Mistrzowski zespół MOSiR Bochnia juniorek występowała w składzie: Aisza Buczek, Julia Fortuna, Dominika Dziadoń, Natalia Mazur kpt., Edyta Rudnik, Aleksandra Poradowska, Dorota Świercz, Kinga Ochel, Kinga Dylowicz, Barbara Mroczek, Agnieszka Blum, Gabriela Rak, Karolina Przybyła, Gabriela Czekaj, Sara Marczyk, Emilia Gołas, Alicja Hamuda.
Trener: Rafał Sroka.
Asystent trenera: Maciej Starowicz.

Share on

There are no comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Skip to content