Juniorki starsze wicemistrzyniami regionu

W ostatnim ligowym meczu juniorki starsze Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni zmierzyły się na wyjeździe z Wisłą CanPack Kraków. MOSiR Bochnia ostatecznie uległ krakowiankom 65-47 i zajął drugie miejsce w lidze małopolsko-świętokrzyskiej.

Pierwsze trzy kwarty spotkania były bardzo wyrównane, na dziesięć minut przed zakończeniem spotkania na tablicy w hali przy ulicy Reymonta widniał wynik 42-42, od tego momentu wiślaczki zdobyły kilkanaście punktów pod rząd ustawiając końcowy wynik spotkania.

W decydującym meczu niestety nie mogła wystąpić Nikola Więcek i Magdalena Cabała, dwie czołowe zawodniczki z pierwszej piątki, które niestety są na kwarantannie.

Mimo tego gratulacje dla dziewcząt za zdobycie wicemistrzostwa w regionie i awansu do 1/4 Mistrzostw Polski, które odbędą się w połowie stycznia.

Wisła CanPack Kraków – MOSiR Bochnia 65-47 (18-14, 13-13, 20-14, 14-6)

Punkty: Katarzyna Mroczek 20, Wiktoria Zając 14, Julia Kolarz 4, Róża Lekka 3, Maja Zębala 2, Łucja Dziadowiec 2, Patrycja Czaja 2, Olga Kaźmirek 0, Maja Kot 0.