Inauguracyjne zwycięstwo juniorek starszych

W meczu inaugurującym koszykarskie rozgrywki do lat 19 koszykarki Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni pokonały w Krakowie AZS Politechnikę Koronę 66-64.

Najskuteczniejszą zawodniczką MOSiRu Bochnia była Katarzyna Mroczek, która zdobyła 26 punktów.

Początek meczu przebiegało pod dyktando przyjezdnych, szybkie sześć punktów w nieco ponad pół minuty musiało wstrząsnąć drużynę Korony. Z biegiem czasu gospodynie otrząsły się z pierwszego szoku i prowadziły wyrównane spotkanie. Po dwudziestu minutach gry widniał wynik remisowy 33 -33. W trzeciej kwarcie po skutecznych rzutach z dystansu to gospodynie wychodzą na czteropunktowe prowadzenie, niestety bochnianki tracą skuteczność z strefie podkoszowej. Ostatnia kwarta spotkania to prawdziwy rollercoaster, żadna z drużyn nie mogła uzyskać bezpiecznej przewagi punktowej. Na dwie minuty do końca spotkania AZS wychodzi na 5 punktowe prowadzenie. Od tego momentu to bochnianki zdobyły sześć punktów pod rząd, najpierw pressing na całym parkiecie, szybkie punkty po przechwytach, Julia Kolarz ze spokojem trafia dwa ważne rzuty osobiste i wyprowadza drużynę na prowadzenie. Dobra obrona w końcówce nie pozwala gospodynią na zdobycie punktów. Pierwsza wygrana w sezonie U19 staje się faktem.

Kolejny mecz podopieczne trenera Rafała Sroki rozegrają 27 października. W Krakowie nasza drużyna zmierzy się z Wisła CanPack II Kraków.

AZS Politechnika Korona Kraków – MOSiR Bochnia 64-66 (21-23, 12-10, 18-14, 13-19)

Punkty dla MOSiRu Bochnia: Katarzyna Mroczek 26, Magdalena Cabała 19, Emanuela Despet 7, Patrycja Czaja 4, Nikola Więcek 4, Julia Kolarz 4, Róża Lekka 2.