Inauguracja rozgrywek kadetek U15. MOSiR Bochnia – Wisła CanPack Kraków 65:73

Na inaugurację sezonu 2020/2021 w kategorii wiekowej do lat 15 nasze koszykarki zmierzyły się w sobotę (7 listopada) we własnej hali z Wisłą CanPack Kraków. Po bardzo emocjonującym spotkaniu MOSiR Bochnia przegrała po dogrywce 65:73.

Sobotnie spotkanie było niezmiernie emocjonujące, po dziesięciu minutach gry nasza drużyna prowadziła 20-17. Niestety na początku spotkania Monika Kowalska doznała kontuzji stawu skokowego, co wyeliminowało ją z dalszej gry. W drugiej kwarcie toczyła się zacięta walka, drużyny zdobywały punkty na przemian i tak po dwudziestu minutach mieliśmy na tablicy wynik 38-35 (20-17, 18-18).

Po zmianie stron inicjatywę przejęła ekipa z Krakowa, która wykorzystywała nasze błędy. Na dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry przegrywaliśmy 53-55. W czwartej kwarcie obie ekipy popełniały sporo błędów oraz oddawały bardzo dużo niecelnych rzutów. Decydujące jednak w tej kwarcie były ostatnie sekundy, kiedy to przy stanie 61-58 dla Wisły CanPack bochnianki przeprowadziły znakomitą akcję zakończoną na trzy sekundy przed końcową syreną celnym rzutem z dystansu Niny Skrzypak. Po tym rzucie mieliśmy wynik remisowy 61-61. Nasz drużyna miała szansę zakończyć to spotkanie jeszcze rzutami wolnymi jednak ostatecznie sędziowie nie zauważyli faulu na naszej zawodniczce podczas oddawania rzutu zza łuku.

W dogrywce trzy z naszych podstawowych zawodniczek nie mogły już występować i bardzo dobrze wykorzystał to team spod Wawelu, który po wygranej dogrywce 12-4 zwyciężył w całym meczu 73-65.

MOSiR Bochnia – Wisła CanPack Kraków 65-73 (20-17, 18-18, 15-20, 8-6, d1: 4-12)

Punkty dla MOSiRu Bochnia: Maria Stolarska 18, Natalia Hełmecka 14, Nina Skrzypak 14, Patrycja Dudek 6, Aleksandra Gołas 5, Emilia Mroczek 5, Martyna Strońska 2, Juszczyk Martyna 1, Anna Sobaś 0, Monika Kowalska 0, Aneta Wójcik 0, Wiktoria Czekaj 0.

Zdjęcia ze spotkania na profilu facebookowym Koszykówka Bochnia – kliknij tutaj.

Kolejny mecz nasze kadetki rozegrają 28 listopada. Podopieczne trenera Łukasza Nabielca zmierzą się na wyjeździe z MKS Pałac Młodzieży Tarnów.