II miejsce bochnianek w IV Międzynarodowym Turnieju Koszykówki Dziewcząt Wisła Basket CUP 2019

W miniony weekend 29-31 marca koszykarki Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni  uczestniczyły w bardzo mocno obsadzonych zawodach rocznika 2006 i młodszych – IV Międzynarodowym Turniej Koszykówki Dziewcząt Wisła Basket Cup 2019. Po trudnych meczach, w które bochnianki włożyły wiele serca, MOSiR zdobył II miejsce! Organizatorem turnieju było Integracyjne Stowarzyszenie Wiślańska Jedynka.

Wyniki spotkań bocheńskiego zespołu
29.03 Piątek
MOSiR BOCHNIA – MBK RUŻOMBEROK 32:47
Niestety przegrywamy z MBK Rużomberok. Słaby początek spotkania, w którym na 10 punktów odskakuje nam przeciwnik, przekłada się na naszą przegraną. Słowaczki rewanżują się nam za porażkę z zeszłorocznego turnieju również w Wiśle.
Zdjęcia ze spotkania na stronie Facebooka MOSiR Bochnia – koszykówka 2005 – kliknij tutaj.

30.03 Sobota
Akademia WISŁA CanPack KRAKÓW – MOSiR BOCHNIA 29:39
W pierwszym Sobotnim meczu na Wisła Basket CUP 2019 wygrywamy z Akademią CanPack Kraków. Poprawiamy naszą grę w obronie oraz zdecydowanie lepiej gramy w ataku. Po raz kolejny w meczu występuje cała 15-tka dziewczyn.
Zdjęcia ze spotkania – kliknij tutaj.

ISWJ WISŁA – MOSiR BOCHNIA 31:63
Wygrywamy z gospodarzem po bardzo dobrej zespołowej grze.
Zdjęcia z meczu – kliknij tutaj.

YOUNG ANGELS KOSICE – MOSiR BOCHNIA 31:27
W ostatnim, trzecim meczu tego dnia zmierzyliśmy się z zespołem Young Angels Kosice. Od samego początku było bardzo gorąco na trybunach, gdzie przyjezdni kibice głośno i niestety nie sportowo “dopingowali” (w cudzysłowiu nie przypadkowo) swoim dziewczynom. Do połowy prowadziliśmy 10 punktami, co jeszcze bardziej podgrzewało atmosferę, w której dochodziło do nieprzyjemnych scen z udziałem Słowaków. Mecz był kilka razy przerywany! Nie pozwoliło nam to grać płynnie i z każdą minutą brakowało nam sił. Przegrywamy 27:31.

31.03 Niedziela
SBS OSTRAVA – MOSiR BOCHNIA 57:58
W niedzielę przed naszym meczem z SBS Ostrava – pojedynek Akademia Wisły CanPack kontra Young Angels. Brawa dla Wisły za znakomity mecz i wygraną. Cieszy fakt, że dziewczęta pomimo rywalizacji w lidze – na turnieju dopingowaly siebie nawzajem.

Mecz z SBS Ostrava to prawdziwy horror. Przy wsparciu kibiców oraz wspomnianych wyżej dziewczyn z Krakowa mogliśmy oglądać znakomite spotkanie. Po regulaminowym czasie gry – remis! Potrzebna dogrywka, w której po wymianie ciosów i celnych rzutach (Monika Kowalska rzutem za 3 pkt wyrównuje na kilka sekund przed czasem) mamy……………. remis! W drugiej dogrywce tracimy za 5 fauli Monikę i Olę. Dziewczyny walczą niesamowicie i finalnie po kolejnej wymianie celnych rzutów, i znakomitej obronie wygrywamy 58:57. Piękne zwycięstwo z drużyną, która aktualnie jest mistrzem Czech w kategorii U13 oraz występuje w rozgrywkach EYBL.

Dzięki temu zwycięstwu zajmujemy II miejsce w tym bardzo mocno obsadzonym międzynarodowym turnieju.

GRATULACJE dla wszystkich dziewcząt. Zasłużyliśmy zdecydowanie!!!

MVP całego turnieju otrzymuje Marysia Stolarska! Wielkie wyróżnienie i na pewno mobilizacja do jeszcze lepszej pracy na treningach dla naszej kapitan.

Najlepszą zawodniczką drużyny zostaje Natalia Hełmecka.

Dodatkowe wyróżnienie i nagroda od trenera dla Moniki Kowalskiej za znakomitą postawę w obronie, Oli Gołas za świetny mecz z Ostravą oraz Karoliny Możdżeń za najmłodszą zawodniczkę na turnieju.

Brawa dla organizatora i podziękowania za super turniej.