I miejsce koszykarek MOSiR Bochnia na Turnieju 100-lecia Korony Kraków!

W miniony weekend 5-6 października zespół koszykarek Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni zdobył I miejsce na Turnieju 100-lecia Korony Kraków w koszykówce kobiet!

W turnieju spotkały się zespoły juniorskie. Oprócz naszej drużyny udział wzięły: KS Korona Kraków, Warsaw Basketball, Wisła Can-Pack Kraków.

W pierwszym dniu turnieju mieliśmy do rozegrania dwa spotkania, pierwsze z Basketball Warszawa, które wygrywamy zdecydowanie 71 :30, grając dobrze w obronie, z której świetnie przechodziliśmy do kontrataku zakończonego zdobyczami punktowymi.

W drugim meczu przeciwnikiem naszym był zespół gospodarzy KS Korona Kraków, który postawił wyżej poprzeczkę ponieważ do połowy meczu wynik był w okolicach remisu 34 :31 dla nas. Po przerwie zdecydowanie lepiej zaczęliśmy bronić oraz lepiej grać w ataku i cały mecz wygrywamy 79 : 62.

W drugim dniu przyszło nam się zmierzyć z Wisłą Can-Pack Kraków, od pierwszych minut to spotkanie nam się nie układało, można powiedzieć, że zespół Wisły ten mecz prowadził przez 38 minut i dopiero w ostatnich minutach wychodzimy na prowadzenie, którego już do końca nie oddajemy i wygrywamy 54 : 51. To był bardzo słaby mecz w naszym wykonaniu, ponieważ nic nam nie wychodziło ale ważne, że wygrany i trzeba wyciągnąć na przyszłość wnioski (więcej wspólnych treningów, aby się zrozumieć na parkiecie) – mówi trenerka bocheńskiego zespołu Marta Starowicz. – Należy dodać, że skład naszego zespołu bardzo się zmienił część zawodniczek odeszło, a dużo do nas doszło z UKS Dąbrówki wraz z trenerem Rafałem Półtorakiem.-

Po tym zwycięstwie zajmujemy I miejsce, najlepszą zawodniczką naszej drużyny została wybrana Kornelia Jaworska a MVP całego turnieju Magdalena Cabała.

W turnieju nasz klub reprezentowały: Karolina Barnaś, Bieniek Magdalena, Cabała Mgdalena, Czekaj Gabriela, Dziadowiec Łucja, Gadowska Julia, Jarosz Zuzanna, Jaworska Kornelia, Kazimirek Olga, Kierońska Zuzanna, Krawiec Agnieszka, Wilk Weronika.
Zespół MOSiR Bochnia szkolony jest przez trener Martę Starowicz, której asystuje Rafał Półtorak.

Na tytułowym zdjęciu zespół juniorek MOSiR Bochnia z pucharem.

Posłuchaj, na poniższym nagraniu wideo, jak drużynę bochnianek dopingowała jej trenerka Marta Starowicz wraz z towarzyszącym jej gościnnie mężem Maciejem Starowiczem:-)

Śledź  zespół na stronie Facebooka – Koszykówka Kobiet – kliknij tutaj.