Graliśmy osłabionym składem. AZS UJK Społem Kielce – MOSiR Bochnia 36:20 / II liga mężczyzn

W minioną sobotę 27 kwietnia drugoligowi szczypiorniści Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni rozegrali przedostatni mecz w grupie mistrzowskiej. Było to spotkanie na wyjeździe z liderem rozgrywek AZS UJK Kielcami. W tym meczu graliśmy znacznie osłabionym składem, co niestety przełożyło się na wynik spotkania.

AZS UJK Społem Kielce – MOSiR Bochnia 36:20 (19:9)

W tym spotkaniu z powodów zawodowych nie wystąpili Janas i Dziedzic, a także Lubowicki, który jest kontuzjowany. Ponadto pojechaliśmy tylko z jednym bramkarzem, którym był Piotr Sądowicz. Trener bochnian Marcin Bożek grał więc głównie młodym składem. Gospodarze wywalczyli znacząca przewagę już w pierwszej połowie spotkania. W drugiej części meczu, mimo naszej wzmożonej obrony,  powiększyli różnicę na naszą niekorzyść.

Zdjęcia autorstwa Patryka Ptaka pochodzą z Facebookowej strony AZS UJK Społem Kielce.

Skazani na pożarcie bochnianie rozpoczęli bardzo efektownie te zawody od prowadzenia i w 6 minucie po rzucie Dobrzańskiego prowadzili nawet 3:4. Upływający czas jednak udowodnił, iż MOSiR gra z liderem rozgrywek, który bezwzględnie w kolejnych minutach pokazał swoją moc. Dlatego też pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 19:9.
W drugiej części spotkania wynik utrzymywał się na poziomie 10 trafień na korzyść kielczan, a pomiędzy 43 i 55 minutą UJK jeszcze powiększyło swoją zdobycz. Wynik końcowy ustalił Dobrzański, zdobywając bramkę w ostatnich sekundach na 20:36.

– Wiem, że zabrzmi to kuriozalnie, ale pomimo wysokiej porażki graliśmy bardzo ambitnie, a młodzież robiła, co potrafiła na obecną chwilę – mówi trener bochnian Marcin Bożek. – Nic dodać, nic ująć po tym meczu. Przeciwnik był poza naszym zasięgiem. W kolejnym spotkaniu rozgrywanym w Bochni będziemy robić wszystko, aby zakończyć tegoroczne rozgrywki z tarczą.-

Zapraszamy do galerii zdjęć na stronie Facebooka gospodarzy – kliknij tutaj.

MOSiR Bochnię w opisywanym spotkaniu reprezentowali: Michał Dobrzański, Iwo Stopczyński 6, Maciej Grech 1, Michał Jagielski 1, Przemysław Mucha 1, Filip Pach 1, Hubert Pamuła 1,  Tomasz Wolnik 1, Miłosz Gabiga, Marcin Jakubowski, Kamil Liszkiewicz, Jakub Piątkowski, Piotr Sądowicz.
Trener Marcin Bożek, kierownik drużyny Maciej Haber, trener odnowy biologicznej Maciej Hamuda.

Zespół AZS UJK Społem Kielce: Piotr Safarczyk 8, Daniel Boszczyk 7, Kamil Siedlarz 6, Karol Sornat 5, Kamil Stępnik 3, Mirosław Curyło 2, Paweł Papaj 2, Jakub Bulski 1, Piotr Bysiak 1, Damian Dobrowolski 1, Wiktor Bakalarz, Wojciech Czerwiński, Przemysław Grzesik,Filip Hady, Filip Jastrząb, Krzysztof Kość.

Mecz z AZS Kielcami został rozegrany awansem (pozostałe zespoły w 21 kolejce spotkają się 12 maja). Ostatnie spotkanie 4 rundy nasz zespół rozegra w środę 8 maja, kiedy to gościć będziemy SPR Grunwald Rudę Śląską. Zapraszamy w tym dniu do Hali Widowiskowo-Sportowej im. W. Stawiarskiego przy ul. ks. J. Poniatowskiego 32 w Bochni. Początek meczu o godz. 20.30.

Szkolenie zawodników i rozgrywki II ligi piłki ręcznej mężczyzn  są wspierane finansowo przez Gminę Miasta Bochnia.