Głosowanie w pierwszym etapie Plebiscytu Sportowego – od 9 grudnia

 W ramach trwającego Plebiscytu Sportowego „Gazety Krakowskiej” i „Dziennika Polskiego”od 9 grudnia rozpocznie się głosowanie w pierwszym, miejskim i powiatowym etapie konkursu.

Od kilku lat plebiscyt jest prowadzony w szerokiej formule, w której głosami Czytelników nagradzani są nie tylko zawodnicy, lecz także trenerzy, drużyny i ludzie sportu wszystkich dyscyplin i wszystkich szczebli. Jednak, jak piszą organizatorzy,  tegoroczna edycja akcji będzie wyjątkowa. Pandemia koronawirusa zmieniła wszystkie dziedziny życia – także sport. Wydarzenia sportowe, zarówno mniejsze, gminne i powiatowe, jak i te największe na świecie jak Igrzyska Olimpijskie w Tokio, zostały odwołane, a w zawodach, które się odbyły, nie mogli wziąć udziału kibice. Ograniczenia związane z pandemią zmieniły terminarze rozgrywek. Biorąc pod uwagę te wyjątkowe okoliczności organizatorzy postanowili, że w tym roku środowisko sportowe naszego regionu docenione zostanie w dłuższej perspektywie – ostatniego dziesięciolecia.

Głosami  Czytelników zostaną przyznane tytuły najpopularniejszego Sportowca Dekady (osobno wśród kobiet i mężczyzn), Trenera Dekady i Drużyny Dekady. Nagrodzeni zostaną także menedżerowie sportu, organizatorzy i animatorzy życia sportowego poprzez przyznanie tytułu Działacza Sportowego Dekady.

Więcej na ten Plebiscytu (m.in. o sposobie zgłaszania kandydatów i terminach głosowania) na stronie Gazety Krakowskiej – kliknij tutaj.

Patronat Honorowy nad Plebiscytem objął Rektor Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie prof. Andrzej Klimek

Share on

There are no comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Skip to content