Ferie 2021: biegi, fitness, szachy – propozycje ćwiczeń i spotkań online

Niestety ze względu na obostrzenia klub MOSiR Bochnia nie mógł zorganizować w czasie ferii zimowych, które w całej Polsce trwać będą od 4 do 17 stycznia, zajęć sportowych w takiej formie, jak w poprzednich latach (o nowych regulacjach w obszarze sportu w dn. 28.12.2020-17.01.2021 r. pisaliśmy tutaj – kliknij, o zawieszeniu treningów m.in. w sekcji judo do 17.01.2021 r. informowaliśmy tutaj – kliknij).

Mimo ograniczeń zachęcamy wszystkich do aktywności fizycznej i dbania o kondycję – poniżej podajemy linki do stron.

Wirtualne ćwiczenia proponuje m.in. Tauron Arena Kraków,  a wśród nich m.in.:
– „Jak zacząć przygodę z bieganiem?” spotkanie z olimpijczykiem Grzegorzem Sudołem  – kliknij tutaj.
– fitness z Joanną Kucią-Sikorą – kliknij tutaj.

Program dwutygodniowych zajęć przygotowanych przez Arenę dostępny po kliknięciu na poniższy baner:

Na świątecznym banerze reklamowym siatkarz i karateka.

Ze względu na obostrzenia w tym roku szkolnym niestety nie organizowaliśmy zawodów szachowych. Dla zainteresowanych tą dyscypliną sportową znaleźliśmy w ferie: szachy z Bartoszem Rudeckim (dziś transmisja o 16.00). Więcej szczegółów po kliknięciu na poniższy baner:

Nietypowa propozycja: 4 stycznia ruszają „Wojskowe Ferie online – Ćwicz z nami!” Jak informują organizatorzy: „Najlepsi żołnierze sportowcy razem z rodzinami i przyjaciółmi zachęcają do wspólnych ćwiczeń. W czasie ferii, które według zaleceń epidemiologów warto spędzić w domu, pomogą  dbać o formę fizyczną i wzmacniać w ten sposób ogólną kondycję, wytrzymałość i odporność. Od poniedziałku do piątku przez całe ferie będzie można poznać tajniki treningów i różne dyscypliny sportowe: lekkoatletykę, zapasy, strzelectwo, wioślarstwo, biathlon (…). Kapral Marcin Lewandowski będzie ćwiczył razem ze swoimi córkami, które mają 5 i 7 lat, Tomasz Majewski planuje zajęcia z synem. Szczegółowy harmonogram „Wojskowych Ferii online” – kliknij tutaj.

Ciekawe zajęcia online prowadzi również Platinium Fitness Club. Oto harmonogram zajęć na najbliższe dni – kliknij na poniższy baner (uwaga – co tydzień pojawia się nowy plan treningów):
baner z napisem # Trenuj jak lubisz

UWAGA! Od wtorku 5 stycznia zostanie zniesiony zakaz przemieszczania się osób poniżej 16. roku życia bez opieki rodzica lub prawnego opiekuna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 -16:00. Petycję do Premiera RP o zapewnienie dzieciom możliwości odpoczynku na świeżym powietrzu w czasie ferii szkolnych złożyła m.in. Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. O zamiarze zniesienia zakazu pisała m.in. gazeta.pl – kliknij tutaj.

BEZPOŚREDNIE LINKI DO ĆWICZEŃ
Zapraszamy również na nasz profil facebookowy MOSiR Bochnia, gdzie staramy się umieszczać linki do konkretnych ćwiczeń m.in. z proponowanych wyżej programów. Aby ułatwić zadanie również poniżej umieszczamy przekierowania na wybrane treningi online.

W ramachAktywne ferie w TAURON Arenie Kraków” zachęcamy do oglądnięcia następujących materiałów:
– „Jak zacząć przygodę z bieganiem” – spotykanie z Grzegorzem Sudołem, olimpijczykiem i biegaczem – kliknij tutaj.
Body Shape by Fitness Platinium – Joanna Kucia-Sikorakliknij tutaj.
– Brzuchomania by Fitness Platinium – Joanna Kucia-Sikora – kliknij tutaj.
Zajęcia taneczne: Egzotyczne rytmy. Decathlon – Daniel Waliczek (polecamy szczególnie dla dzieci) – kliknij tutaj.
– Zajęcia ogólnorozwojowe w warunkach domowych: „Wymiataj z nami” (trening z miotła i krzesłem „cyber krzesło”). Decathlon – trenerki: Ewelina Ciochoń i Magdalena Kielin – kliknij tutaj.
– Athletic Fit – Fit by Step – Dariusz Trener – kliknij tutaj.


W prowadzonym przez Platinium Fitness Club programie” # Trenuj Jak Lubisz” polecamy:
– Ćwiczenia BPU z Karoliną Grychnik (Smart Gym) – kliknij tutaj
– Body Shape By Decathlon Ewa Pietrzyk – kliknij tutaj.


W ramach „Wojskowych Ferii online – Ćwicz z nami!” polecamy:
Zajęcia prowadzone przez st. szer. Marikę Popowicz uczestniczkę IO Londyn 2012 i Rio de Janeiro 2016, dwukrotna brązoąa medalistkę Mistrzostw Europy 2010, 2012 w biegu sztafetowym 4x100m i st. sierż. rez. Sebastiana Chmarę dwukrotnego Halowego Mistrza Świata Walencja 1998 i Moebashi 1999 – kliknij tutaj.
– Kolejne zajęcia prowadzą szer. Alicja Tchórz Mistrzyni Europy 2019 na krótkim basenie, uczestniczka IO Londyn 2012 i Rio de Janeiro  2016 oraz Paweł Rańda, srebrny medalista IO Pekin 2008 w wioślarstwie (czwórka bez sternika wagi lekkiej) – kliknij tutaj.

 W ramach „Ferie bez nudy”:
– Balans challenge – kliknij tutaj.
– Poranna gimnastyka 2 – ćwicz do rytmu – kliknij tutaj.

Inne:
– Nauka gry w szachy od podstaw. Cz. 1 – kliknij tutaj.
– Trening w plenerze – jak wykorzystać otoczenie – kliknij tutaj.

.

Share on

There are no comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Skip to content