Dziewczęta ZS Nr 3 w Bochni zdobyły Mistrzostwo Małopolski w koszykówce.

W środę 14 marca 2018r., na parkiecie Hali Widowiskowo-Sportowej w Bochni, odbył się Finał Wojewódzki w Koszykówce Dziewcząt, rozgrywany w ramach Licealiady Młodzieży Szkolnej.

Do zawodów zgłosiło się 6 najlepszych drużyn Województwa Małopolskiego, które walczyły o miano Mistrza Małopolski.

• Zespół Szkół Nr 3 w Bochni

• I Liceum Ogólnokształcące w Wadowicach

• Zespół Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu

• Zespół Szkół Nr 1 w Nowym Sączu

• Szkoła Mistrzostwa Sportowego Liceum Ogólnokształcące Marcina Gortata w Krakowie

• I Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie

Zawody miały za zadanie wyłonić najlepszą drużynę Województwa Małopolskiego, która będzie reprezentowała go w Finałach Ogólnopolskich.

Zawody rozegrano z podziałem na dwie grupy, przy czym zdobywcy miejsc I i II w poszczególnych grupach awansowali do dalszej części rozgrywek w której mecze odbywały się systemem „ każdy z każdym”.

Po bardzo zaciętej walce Mistrzyniami Województwa Małopolskiego została drużyna Zespołu Szkół Nr 3 w Bochni, której serdecznie tego sukcesu gratulujemy.

Na miejscu II uplasowały się dziewczęta SMS Marcina Gortata w Krakowie a miejsce III zajęły zawodniczki Zespół Szkół Nr 1 w Nowym Sączu.

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ – Facebook MOSiR Bochnia – (kliknij tutaj)

I Liceum Ogólnokształcące w Wadowicach

Na zakończenie wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz medale ufundowane przez Małopolski Szkolny Związek Sportowy.

Organizatorem zawodów był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bochni.

Wszystkie  finały wojewódzkie organizowane w ramach “Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego dzieci i młodzieży Szkolnego Związku Sportowego” są finansowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego i Ministerstwo Sportu w ramach wspierania współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży.