Dziewczęta ze Starego Wiśnicza mistrzyniami Powiatu Bocheńskiego.

Hala Widowiskowo-Sportowa w Bochni, w środę 25 października 2017r., gościła w swoich murach uczestniczki Zawodów Powiatowych w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt, rozgrywane w ramach Igrzysk Dzieci.

Do zawodów zgłosiło się 6 drużyn – zwycięzców eliminacji miejskich oraz gminnych:

• Szkoła Podstawowa w Starym Wiśniczu
  • Szkoła Podstawowa w Sobolowie
  • Publiczna Szkoła Podstawowa w Rajbrocie
  • Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 4 w Bochni
  • Publiczna Szkoła Podstawowa w Łazach
  • Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 w Bochni

Zawody zostały rozegrane z podziałem na dwie grupy, gdzie w każdej z grup rozgrywki odbywały się systemem “każdy z każdym”. Po rundzie eliminacyjnej dwa najlepsze zespoły z każdej z grup spotykały się w rundzie półfinałowej, gdzie grały systemem A1 – B2, A2 – B1. Następnie drużyny zwycięskie spotykały się w rundzie finałowej gdzie walczyły o miejsce I a drużyny przegrane rozgrywały spotkanie o miejsce III.

IMG_2062 IMG_2102

Dziewczęta może nie prezentowały bardzo wysokiego poziomu gry ale nadrabiały zapałem, zaciętością i determinacją. Nawet gdy mecz nie rozgrywał się po ich myśli, to z uśmiechem na twarzy walczyły do samego końca a schodząc z parkietu już nie mogły doczekać się następnego spotkania.

IMG_2215

Najlepszą drużyną tych zawodów, która zajmując miejsce I uzyskała tym samym awans do Zawodów Rejonowych, został zespół ze Szkoły Podstawowej w Starym Wiśniczu. Dziewczęta wygrały walkę o miejsce I dopiero w dogrywce, gdzie obowiązywała zasada “złotego punktu”.

Na miejscu II uplasowały się dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Sobolowie, miejsce III wywalczyły uczennice Szkoły Podstawowej w Łazach, miejsce IV zajęły zawodniczki Szkoły Podstawowej w Rajbrocie, miejsce V wywalczyły wychowanki Szkoły Podstawowej Nr 1 w Bochni a na miejscu VI znalazły się dziewczęta Szkoły Podstawowej Nr 4 w Bochni.

Wszystkim uczestniczkom dziękujemy za udział, nauczycielom za przygotowanie swoich podopiecznych do rywalizacji a drużynie zwycięskiej życzymy powodzenia na Zawodach Rejonowych.

.

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ – Facebook Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni – kliknij tutaj

MECZ O MIEJSCE V

PSP Nr 4 Bochnia – PSP Nr 1 Bochnia ( 0 : 1 )

VI

Na zakończenie drużyny z miejsc I – IV otrzymały pamiątkowe dyplomy a drużyny z miejsc I – III również pamiątkowe puchary ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Bochni.

Organizatorem zawodów, z ramienia Starostwa Powiatowego w Bochnia, był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bochni.