Dziewczęta SP Nr 2 w Bochni z awansem do Finału Wojewódzkiego w Koszykówce 3 x 3.

Na parkiecie Hali Widowiskowo-Sportowej w Bochni, we wtorek 22 października 2019r., odbyły się Zawody Powiatowe w Koszykówce 3 x 3 Dziewcząt rozgrywane w ramach Igrzysk Dzieci.

Koszykówka 3 x 3 to dyscyplina, która w tym sezonie po raz pierwszy została wprowadzona do rozgrywek międzyszkolnych. Drużyna składa się z 4 zawodników (3 zawodników na boisku i 1 zmiennik), mecze rozgrywane są na boisku z jednym koszem (można używać połowy tradycyjnego boiska do koszykówki). Czas gry wynosi 8 minut lub gdy drużyna zdobędzie 21 punktów wtedy wygrywa mecz przed upływem czasu.

Do rywalizacji o awans do kolejnego etapu rozgrywek – Finału Wojewódzkiego zgłosiło się 6 drużyn, przedstawicieli szkół:

• SP Nr 5 w Bochni

• SP Nr 2 w Bochni

• SP Nr 4 w Bochni

• SP w Borku

• SP Nr 1 w Bochni

• SP Nr 7 w Bochni

Zawody rozegrano z podziałem na dwie grupy. Po eliminacjach grupowych zdobywcy miejsc III rozegrali mecz o miejsce IV a zdobywcy miejsc I i II przechodzili do rozgrywek półfinałowych.

.

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ – Facebook MOSiR Bochnia – (kliknij tutaj)

VI

Na zakończenie drużyny z miejsc I – IV otrzymały pamiątkowe dyplomy a zdobywczynie miejsc I – III również okazjonalne puchary ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Bochni

Organizatorem zawodów, z ramienia Starostwa Powiatowego w Bochni, był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bochni.