Drugoligowy zespół piłki ręcznej mężczyzn MOSiR Bochnia tuż przed inauguracją sezonu (22.09.2018 r.)

W rozpoczynającym się sezonie rozgrywkowym 2018/19  szczypiorniści MOSiR Bochnia, tak jak w minionych, będą występowali na drugoligowych parkietach. Pomimo szeregu zmian kadrowych zespół jest już skompletowany.

Przypomnijmy, że czołowi gracze minionych rozgrywek, tacy jak Mateusz Zubik i Mateusz Bujak odeszli z drużyny, a bramkarz Tomasz Węgrzyn zawiesił treningi ze względów rodzinnych. Poniżej przedstawiamy sylwetki nowych graczy, którzy miejmy nadzieję w znaczący sposób przyczynia się do osiągania zamierzonych celów sportowych. Są to bramkarze Piotr Sądowicz i Michał Puchalski, rozgrywający Adrian Lubowicki i  Wojciech Magiera oraz obrotowy Michał Jagielski.

 
Na zdj. Piotr Sądowicz – bramkarz, Michał Puchalski – bramkarz.

 


Adrian Lubowicki – rozgrywający, Wojciech Magiera – rozgrywający.


Michał Jagielski – obrotowy.

– Cieszymy się z powyższych transferów, ponieważ będą one procentowały w najbliższych latach i podniosą jakość naszego zespołu – mówi trener bochnian Marcin Bożek. – Były to konieczne zmiany, gdyż niewielka liczba naszych zawodników obecnie występuje w grupach juniorów, a tylko kilku najwybitniejszych z rocznika 2001 może z nami trenować i próbować swoich sił w zespole seniorskim.-

Poza wymienionymi wyżej zawodnikami w zespole MOSiR Bochnia nasze miasto reprezentować będą:  Kacper Cąber rozgrywający, Oliwier Choma rozgrywający, Michał Dobrzański rozgrywający, Wojciech Dziedzic obrotowy, Miłosz Gabiga rozgrywający,  Maciej Grech skrzydłowy, Jarosław Gut bramkarz, Maciej Imiołek rozgrywający,  Marcin Jakubowski obrotowy, Marcin Janas rozgrywający Jakub Jewiarz skrzydłowy, Piotr Kalinka obrotowy, Szymon Kukułka obrotowy, Maciej Kycia skrzydłowy, Przemysław Mucha skrzydłowy, Filip Pach skrzydłowy, Hubert Pamuła rozgrywający, Mateusz Rogóż skrzydłowy, Iwo Stopczyński rozgrywajacy, Łukasz Urbanowicz rozgrywający, Paweł Waśniowski rozgrywający, Maciej Woda skrzydłowy, Tomasz Wolnik skrzydłowy.
Kierownikiem drużyny jest Maciej Haber. Trenerem odnowy biologicznej Maciej Hamuda.

Ostatnie mecze kontrolne
W minioną sobotę 15 września rozegraliśmy ostatnie gry kontrolne z drużynami Hanbalove Busko – Busko Zdrój i SMS II Kielce.

– W tym dniu – mówi trener Bożek – dałem odpocząć wszystkim starszym i bardziej doświadczonym zawodnikom, a szanse gry otrzymali młodsi zawodnicy (wraz z juniorami), którzy w tym dniu mieli zaprezentować swoje umiejętności. Niespodzianie wygraliśmy pierwsze spotkanie z drużyną z Buska, z SMS II przegraliśmy. Ewidentnie było widać , że jesteśmy słabsi pod względem kondycyjnym, gdyż graliśmy 2 mecze pod rząd. Pomimo tego cieszę się jako szkoleniowiec z ilości czasu zainwestowanego w młodzież podczas tych gier i miejmy nadzieję, że w najbliższych tygodniach to zaowocuje.-

INAUGURACJA ROZGRYWEK JUŻ  22 WRZEŚNIA
Najbliższe spotkanie z UKS MOSM Bytom zainauguruje tegoroczne rozgrywki i odbędzie się 22 września w Bytomiu, w Hali na Skarpie przy ul. Frycza-Modrzewskiego 5a. Początek meczu o godz. 17.30.

Na pierwsze spotkanie w Bochni zapraszamy Kibiców 29 września.  W tym dniu będziemy podejmować zespół z Mysłowic. Mecz rozpocznie się o godz. 19.00. Spotkania II ligi odbywać się będą w Hali Widowiskowo-Sportowej im. W. Stawiarskiego przy ul. ks. J. Poniatowskiego 32.

Szkolenie zawodników i rozgrywki II ligi piłki ręcznej mężczyzn  są wspierane finansowo przez Gminę Miasta Bochnia.

indeks
Share on

There are no comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Skip to content