Drugoligowi szczypiorniści MOSiR Bochnia wracają ze zwycięstwem! MUKS Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec – MOSiR Bochnia 25:29

W sobotę 6 października drugoligowi szczypiorniści MOSiR Bochnia rozegrali wyjazdowe spotkanie z Zagłębiem Sosnowiec.  Po pięknej walce wrócili do Bochni z tarczą!

MUKS Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec – MOSiR Bochnia 25:29 (12:13)

Mecz rozpoczął się od celnego rzutu bochnian, który wykonał Adrian Lubowicki. Dalej gra toczyła się bramka za bramkę, choć bochnianie zdołali odskoczyć w 9 minucie o trzy trafienia i na tablicy odczytywaliśmy 3:6. Gospodarze jednak nie dawali za wygraną i w 18 minucie doprowadzili do wyniku 8:9. Pokusili się nawet w 24 minucie o nieznaczne prowadzenie po rzucie Damian Biernackiego, wygrywając 11:10. Jednak ostatnie słowo pierwszej połowy należało do nas i po trzech kolejnych trafieniach  schodziliśmy do szatni z wynikiem 12:13.
Druga połowa to bardzo wyrównane zawody, w których obie drużyny remisowały lub wygrywały i przegrywały jedną bramką. W tej części gry było dużo nerwowości, związanych z chyba z uzyskaniem przewagi. W 51 minucie gospodarze po rzucie Tomasza Postawy doprowadzili do wyniku 22:23. Różnica jednego trafienia dawała im nadzieję na zwycięstwo, jednak ostatnie 9 minut należało do bochnian. W tym czasie bramki zdobywali Lubowicki, Pach, Janas i trzykrotnie Michał Dobrzański, który w końcowej części gry przechwycił piłkę i zdobył cenne rzuty. – Gospodarze w omawianym wcześniej czasie zdobyli tylko 3 gole, natomiast MOSiR aż 6, co pozwoliło nam na wywiezienie cennych punktów z gorącej ziemi sosnowieckiej – mówi trener bocheńskiej drużyny Marcin Bożek. Przypomnijmy, że drużyna Zagłębia Sosnowiec pozyskała trzech wartościowych graczy (Jarząbek, Postawa i Korzyniec), którzy razem zdobyli 9 goli. – Cieszymy się z tej wygranej ponieważ, tak jak zapowiadałem wcześniej, zaczynamy grać coraz lepiej – mówi trener bochnian Marcin Bożek. – Na słowa wyróżnienia w spotkaniu zasługuje Michał Puchalski, który w tym dniu był nie do pokonania pomiędzy słupkami bramki. Dobrze spisywał się również Marcin Janas, który szczególnie w ataku skutecznie kierował poczynaniami kolegów. –

MOSiR Bochnię reprezentowali: Michał Dobrzański 7, Adrian Lubowicki 6, Marcin Janas 5, Filip Pach 5, Hubert Pamuła 2, Wojciech Magiera 2, Wojciech Dziedzic 2, Iwo Stopczyński, Tomasz Wolnik, Michał Jagielski, Piotr Sądowicz,Michał Puchalski, Przemysław Mucha, Maciej Grech, Marcin Jakubowski.
Trenerem zespołu jest Marcin Bożek, kierownikiem Maciej Haber, trenerem odnowy biologicznej Maciej Hamuda.

Była to 3 kolejka i 3 wygrana! W tej chwili bocheńscy szczypiorniści zajmują drugie miejsce w tabeli tuż za SPR Wisłą Sandomierz. Między tymi zespołami jest zaledwie jeden punkt różnicy. Tabela – kliknij.

Relacja na sportomaks.pl – kliknij tutaj.

Kolejny mecz u nas – zapraszamy!
Wyjątkowo, bo w piątek zapraszamy wszystkich kibiców na kolejne spotkanie. Tym razem w Hali Widowiskowo-Sportowej gościć  będziemy VIRET CMC Zawiercie. Początek spotkania o godz. 19.30. Zapraszamy Kibiców – emocje gwarantowane! WSTĘP WOLNY!

Szkolenie zawodników i rozgrywki II ligi piłki ręcznej mężczyzn  są wspierane finansowo przez Gminę Miasta Bochnia.

indeks

.

Share on

There are no comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Skip to content