Dobry występ bochnian na Cracow Judo Open 2021

Cracow-judo-open-4.9.2021

W minioną sobotę 4 września reprezentanci Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni wzięli udział w międzynarodowym turnieju Cracow Judo Open 2021. Trzej startujący w nim bochnianie zaprezentowali się z bardzo dobrej strony.

Ponad 800 zawodników z 15 krajów
Zawody były na bardzo wysokim poziomie i doskonale zorganizowane. Wystartowało w nich 804 judoków z 15 krajów, 97 klubów.

Bochnianie zaprezentowali się bardzo dobrze
Trzej bochnianie (juniorzy) walczyli w kategorii 73 kg, w której rywalizowało 23 judoków. Nasi zawodnicy pokazali się z bardzo dobrej strony. Widać było ogrom pracy, wykonanej przez nich podczas wakacji na dwóch obozach z Kadrą Wojewódzką.

Antoni Juszczyk i Filip Oleksy zajęli punktowane, siódme miejsca
Filip w bardzo dobrym stylu wygrał dwie pierwsze walki z Czechami. W walce o wejście do ćwierćfinału przegrał z Marcinem Guszczinem z UKS Galeon Gdynia (późniejszym zwycięzcą tej kategorii). Tym samym trafił do repasażu. Zwyciężył z kolejnym Czechem i niestety w kolejnej walce przegrał znów z zawodnikiem z Pragi (zdobywcą brązowego medalu).

Antoni Juszczyk pierwszą walkę przegrał z wicemistrzem tej kategorii (Czechem). W repasażach wygrał dwie walki (z zawodnikami z Katowic i Wrocławia). Niestety przegrał walkę o piąte miejsce, plasując się na siódmym.

W tej kategorii startował też Maciej Kumor. Po wyrównanej walce przegrał z brązowym medalistą, który niestety nie wciągnął go do repasażu.

– Nasi zawodnicy byli bardzo zmotywowani, widać przepracowane przez nich mocno wakacje, ale również wyraźny postęp mentalny i fizyczny. To dobrze rokuje – mówi Sabina Bajda dyrektor MOSiR Bochnia, która na opisywanym turnieju sprawowała opiekę trenerską. –

Zawody zorganizowane były przez kluby: UKS Judo Kraków i Polish American Judo Academy. Turniej odbył się w Ośrodku Sportu i Rekreacji „Kolna”.

Więcej zdjęć z występów naszych zawodników na profilu facebookowym MOSiR Bochnia – kliknij tutaj.

W nadchodzący weekend Mistrzostwa Małopolski
Przed bochnianami kolejne zawody – w najbliższy weekend (11-12 września) Międzynarodowe Mistrzostwa Małopolski 2021 Juniorów i Juniorek w Wolbromiu.