Derby Małopolski – przegrywamy z Politechniką Koroną Kraków / 1 Liga Koszykówki Kobiet

W środę 18 listopada, rozgrywając derby Małopolski w ramach zaległej 5 kolejki 1 Ligi Koszykówki Kobiet, przegraliśmy z Politechniką Koroną Kraków 84:57.
.
AZS Politechnika Korona Kraków – Contimax MOSiR Bochnia 84-57 (15:14, 19:19, 24:14, 26:10)

.
.
Mecz przez pierwsze 20 minut toczył się “kosz za kosz”. Żadna z drużyn nie była w stanie odskoczyć na większą ilość punktów. W drużynie z Bochni rządzi Anna Krawiec (15 punktów, 13 zbiórek) i Monika Malinowska (10 pkt, 5 zb.). Ogólne bochnianki grają twardo i zespołowo, i w ataku i obronie.
Niestety druga połowa meczu zaczyna się niepomyślnie, mosirki pudłują z 100% pozycji, na domiar złego łapią szybko faule. Zawodniczki AZS-u przejmują tępo gry i coraz pewniej poczynają sobie pod koszem Bochni.
W czwartej kwarcie, kiedy bochnianki chciały za szybko odrobić 11 punktową stratę, zbyt często nadziewały się na kontry przeciwniczek (36 punktów z szybkiego ataku), co ułatwiło zdobywanie punków dla Korony.
W drużynie przeciwniczek wyróżniała się Natalia Popiół (20 pkt. i 5 zb.) oraz doświadczona Agata Rafałowicz (16 pkt, 9 zb., 6 asyst).
.
Skład i punkty dla Bochni: Anna Krawiec 15, Monika Malinowska 10, Julia Natkaniec 10, Magdalena Puter 8, Natalia Mazur 7, Karolina Wilk 5, Gabriela Rak 2, Aisza Buczek 0, Julia Fortuna 0, Sara Marczyk 0, Wiktoria Zając.
Trener Małgorzata Misiuk, asystent Rafał Sroka.
.
Skład i punkty Korony: Natalia Popiół 20, Agata Rafałowicz 16, Magdalena Ruta 14, Agnieszka Krzywoń 10, Alicja Kopiec 9, Katarzyna Kocaj 8, Zuzanna Piwkowska 4, Aneta Rola 2, Weronika Mazur 1, Kamila Żukowska 0, Wiktoria Filipowska, Beata Koroszec.
Trener Wojciech Downar-Zapolski.
.
Statystyki – kliknij tutaj.
.
Relacja i zdjęcia na profilu facebookowym gospodarzy spotkania – kliknij tutaj.
.
W niedzielę 22 listopada nasz zespół rozegra kolejne spotkanie na wyjeździe – w ramach 7 kolejki będzie gościem drużyny Pompax Tęcza Leszno (początek meczu o godz. 13.00).
.
Szkolenie zawodniczek i rozgrywki 1 Ligi Koszykówki Kobiet są współfinansowane ze środków Gminy Miasta Bochnia
oraz sponsora tytularnego firmę Contimax S.A. Zespół wspierany jest również przez liczne Firmy – Przyjaciół Drużyny.
.

Patronat medialny nad pierwszoligowymi rozgrywkami zespołu Contimax MOSiR Bochnia objął portal internetowy Bochnianin.pl i Kronika Bocheńska.

Śledź naszą drużynę na profilu facebookowym Contimax MOSR Bochnia – kliknij tutaj..

Kibicom koszykówki przypominamy, że dzień wcześniej (w sobotę 21 listopada) nasze zawodniczki walczyć będą również na wyjeździe w ramach 9 kolejki 2 Ligi Kobiet z UKS Żakiem Nowy Sącz (początek meczu o godz. 11.00). Zapraszamy na profil facebookowy MOSiR Bochnia – 2 Liga Koszykówki Kobiet – kliknij tutaj.