Ćwierćfinały Mistrzostw Polski Kadetek A – U16K, MOSiR Bochnia awansuje z pierwszego miejsca !!!

Na zdj. tytułowym artykułu zespół MOSiR Bochnia z trenerką Martą Starowicz i asystentem trenera Krzysztofem Kierońskim.

MOSiR Bochnia jest organizatorem Turnieju Ćwierćfinałów Mistrzostw Polski Kadetek A U16K. W dniach 13-15 kwietnia w ramach naszej grupy gościmy drużyny z Łodzi, Rybnika i Rzeszowa.

Patronat honorowy nad Turniejem grupy IV objął Burmistrz Miasta Bochnia Stefan Kolawiński.

HARMONOGRAM i WYNIKI TURNIEJU:
piątek 13.04.2018 r.
godz. 15.00 mecz Widzew Łódź – RMKS Rybnik 41:53 (9:10, 7:17, 17:9,8:17)
godz. 17.15 mecz MLKS MOS Rzeszów – MOSiR Bochnia 35:72 (13:15, 6:28, 10:15, 6:14)
Statystyki na żywo- kliknij
Zdjęcia z meczu – kliknij

sobota 14.04.2018 r.
godz. 13.15 mecz Widzew Łódź – MLKS MOS Rzeszów 78:49 (26:12, 23:17, 12:5, 17:15)
godz. 15.30 mecz RMKS Rybnik – MOSiR Bochnia 51:65 (10:15, 14:13, 12:19, 15:18)

niedziela 15.04.2018 r.
godz. 10.00 mecz  MLKS MOS Rzeszów – RMKS Rybnik 44:74 (11:19, 18:18, 11:16, 4:21)
Statystyki na żywo – kliknij
godz. 12.15 mecz   MOSiR Bochnia – Widzew Łódź 63:74 (12:17, 10:18, 19:23, 22:16)

Mecze turniejowe rozegrane są w Hali Widowiskowo-Sportowej im. W. Stawiarskiego przy ul. ks. J. Poniatowskiego 32 w Bochni.

Pomimo przegranego meczu z Widzewem, kadetki MOSiR Bochnia mają AWANS z 1 miejsca !

Klasyfikacja końcowa Turnieju:
I miejsce- MOSiR Bochnia
II miejsce – Widzew Łódź
III miejsce – RMKS Rybnik
IV miejsce – MLKS MOS Rzeszów

Nagrody indywidualne:
MVP Turnieju: Wiktoria Zając (MOSiR Bochnia)
Najlepsza zawodniczka MOSiR Bochnia – Weronika Wilk
Najlepsza zawodniczka Widzew Łodź – Magdalena Kowalska
Najlepsza zawodniczka RMKS Rybnik – Nikola Obrodzka
Najlepsza zawodniczka MLKS MOS Rzeszów – Amelia Czwakiel

Podsumowanie zawodów przez trener bochnianek Martę Starowicz
Turniej ćwierćfinałowy już po za nami, emocje powoli opadają – o podsumowanie spotkań bochnianek w ćwierćfinałach poprosiliśmy trener naszych koszykarek Martę Starowicz.

W pierwszym meczu turnieju ćwierćfinałowego MP U-16 przeciwnikiem naszym był zespół MLKS MOS Rzeszów. Dziewczyny na początku wyszły bardzo spięte, popełniały dużo błędów w obronie, co również przekładało się na atak a raczej jego brak, o czym świadczy wynik pierwszej kwarty, która kończy się minimalnym bo 2 punktowym prowadzeniem 15:13. Po krótkiej reprymendzie zespół wziął się do roboty w obronie i nasze przeciwniczki w drugiej kwarcie zdobywają tylko 6 punktów przy naszych 28. Zaczęła funkcjonować dobra zespołowa obrona, szybki atak oraz dobrze zorganizowany atak pozycyjny. Z minuty na minutę powiększaliśmy przewagę aby zasłużenie wygrać całe spotkanie 72:35 (13:15, 28:6, 15:10, 14:6).
W meczu wystąpiły: Sara Marczyk 13, Gabriela Czekaj 16, Zuzanna Dziadoń 2, Emanuela Lekka 2, Agnieszka Krawiec 6, Emilka Gołas 9, Zuza Kierońska 4, Wiktoria Zając 9, Magdalena Cabała 4, Weronika Wilk 5, Magdalena Mazurek 2 i Ania Gnutek 0.

W drugim dniu czekał na nas trudniejszy przeciwnik zespół RMKS Rybnik, który dzień wcześniej pokonał mocny zespół Widzewa Łódź i tak naprawdę to był mecz decydujący o awansie. Od pierwszych minut była walka kosz za kosz, żaden zespół nie mógł odskoczyć i osiągnąć większej przewagi, przerwę schodzimy z 4 punktowym prowadzeniem. W drugiej połowie meczu świetna obrona strefowa przyniosła wreszcie efekt i wychodzimy powoli na kilkunastopunktowe prowadzenie, którego już nie oddamy. To spotkanie wygraliśmy świetną obroną oraz walką na tablicy i tutaj na wyróżnienie zasługuje Emanuela Lekka 11 zbiórek i Wiktoria Zając 14. Spotkanie wygrywamy 65:51 (15:10, 13:14, 19:12, 18:15).
Punkty zdobyły: Sara Marczyk 17, Gabriela Czekaj 8, Zuzanna Dziadoń 5, Emanuela Lekka 5, Agnieszka Krawiec 0, Emilka Gołas 2, Zuza Kierońska 0, Wiktoria Zając 13, Magdalena Cabała 2, Weronika Wilk 13, Jagoda Rogusz i Ania Gnutek 0.

W ostatnim dniu przyszło nam się zmierzyć z drużyną Widzewa Łódź, który dysponuje bardzo wysokim i silnym składem. Mecz od pierwszych minut nie układał się po naszej myśli, graliśmy bardzo ospale i bojaźliwie w ataku, bez pomysłu wchodząc pod wysokie zawodniczki, od których odbijaliśmy się jak od ściany albo nas blokowały. Obrona również pozostawiała wiele do życzenia. Zespół z Łodzi systematycznie powiększał przewagę aż w pewnym momencie różnica wynosiła 20 punktów, co było dla nas bardzo niekorzystne, w tym momencie w grę wchodziły małe punkty pomiędzy trzema zespołami. Nie mogliśmy tego spotkania przegrać 17 punktami ponieważ wtedy mielibyśmy najgorszy bilans. To był horror z happy endem. W ostatniej kwarcie wiadomo już było, że wygrać ten mecz będzie bardzo ciężko ale trzeba było zniwelować rozmiary porażki. Powoli odrabiamy straty. Na niespełna 3 minuty przed końcem meczu dochodzimy na 7 pkt i była szansa na kolejne ale kontrowersyjne decyzje sędziów oraz niewykorzystane rzuty wolne nie pozwalają nam na większe zmniejszenie rozmiarów porażki. Całej dramaturgi tego spotkania przyglądał się zespół z Rybnika, który nam kibicował i jeszcze na 10 sekund przed końcem spotkania przy naszej porażce 10 punktami  wszedłby wraz z nami do półfinałów –  porażka 11 punktami dała awans drużynie z Łodzi. Całe szczęście, że przegraliśmy tylko 11 punktami i awansujemy do półfinałów MP z I miejsca a Widzew z II. Mecz przegrywamy 65:74 (12:17,10:18, 19:23, 22:16)
Punkty: Sara Marczyk 16, Gabriela Czekaj 13, Zuzanna Dziadoń 0, Emanuela Lekka 8, Agnieszka Krawiec 8, Emilka Gołas 0, Zuza Kierońska, Wiktoria Zając 7, Magdalena Cabała 5, Weronika Wilk 6, Angelika Sarlińska i Ania Gnutek.

Na zakończenie ćwierćfinałów każda drużyna otrzymała okolicznościowe puchary i dyplomy.

Na zdj. od lewej Stefan Kolawiński burmistrz Miasta Bochnia, Gabriela Czekaj kapitan zespołu MOSiR Bochnia, Sabina Bajda dyrektor MOSiR Bochnia i Jerzy Kłeczek Komisarz zawodów.

Polecamy również relacje portali internetowych, śledzących przebieg ćwierćfinałów:
– Bochnianin.pl po pierwszym meczu bochnianek (kliknij tutaj), po drugim spotkaniu gospodyń (kliknij tutaj), podumowanie (kliknij tutaj),
– Sportomaks.pl po pierwszym dniu (kliknij tutaj).

ZAPRASZAMY NA KOLEJNE ROZGRYWKI MISTRZOSTW POLSKI!
Przy okazji przypominamy, że w ostatnim tygodniu kwietnia Bochnia będzie znów gospodarzem dwóch kolejnych turniejów rangi mistrzostw Polski. 27-29 kwietnia w Hali Widowiskowo-Sportowej rozegrane zostaną półfinały  Mistrzostwa Polski U 18 K, a w hali sportowej PSP nr 4/II LO ćwierćfinały Mistrzostw Polski U14 K.