“Brawo dziewczyny, jestem z Was dumna”- mówi Marta Starowicz po meczu juniorek z Tarnowem

We wtorek 19 lutego juniorki MOSiR Bochnia rozegrały przełożony mecz z MKS PM Tarnów.

MKS PM Tarnów – MOSiR Bochnia 65:71 (14:16, 20:18, 6:12, 25:25)

Na mecz ten dziewczyny wyszły bardzo skoncentrowane i już od pierwszych minut było widać, że nie poddadzą się bez walki. Początek prowadzimy 7:2 a potem walka kosz za kosz i pierwsza kwarta kończy się 16 : 14 dla nas.
Druga kwarta równie zacięta jak poprzednia, żaden zespół nie mógł odskoczyć na więcej niż 4 punkty przewagi. Tę kwartę przegrywamy 2 punktami 18 :20 i połowę kończymy remisem 34:34.
Druga część meczu zaczyna się od dużej ilości niecelnych rzutów, ale niesamowita walka w obronie, świetne zastawianie dzięki czemu zbieramy dużo piłek na obydwóch tablicach. Pierwsze punkty padają dopiero w 4 minucie trzeciej kwarty. Walka o każdą piłkę i spokojne konsekwentne rozgrywanie akcji powoduje , że III kwartę wygrywamy 12 : 6.
W ostatniej kwarcie zaczynamy stopniowo powiększać przewagę. Na 4 min, przed końcem meczu prowadzimy 10 punktami. W tym momencie zespół z Tarnowa próbuje odrobić straty, wpadają im 3 trójki i robi się niebezpiecznie, ale nasza wspaniała zespołowa gra w obronie jak i ataku nie pozwala wydrzeć sobie zasłużonego zwycięstwa. Cały mecz wygrywamy 71 : 65.

– Na wyróżnienie zasługuje cały zespół – mówi trenerka bochnianek Marta Starowicz. – Nasze zawodniczki wywalczyły to przede wszystkim dobrą obroną i dobrym wyprowadzeniem szybkiego ataku. Brawo dziewczyny, jestem z Was dumna.-

Skład u punkty MOSiR Bochnia: Emanuela Lekka 15, Agnieszka Krawiec 17, Magda Cabała 9, Zuza Kierońska 1, Ola Podsiadło 7, Dorota Świercz 2, Weronika Wilk 18, Karolina Przybyła 2, Agnieszka Blum, Wiktoria Urbańska, Anna Gnutek.

I miejsce w tabeli
Po 6 meczach nasze podopieczne z 11 punktami na koncie zajmują I miejsce w tabeli rozgrywek.

Ostatnie dwa spotkania
Najbliższe spotkanie juniorki rozegrają na wyjeździe z TS Wisłą CANPACK Kraków (24 lub 25.02.2019, terminarz w trakcie zmian).
Natomiast już teraz zapraszamy na ostatnią kolejkę, która rozegramy 3 marca w Bochni, kiedy to gościć będziemy UKS Żak Nowy Sącz. Spotkanie rozpocznie się o godz.   15.30 w Hali Widowiskowo-Sportowej im. W. Stawiarskiego przy ul. ks. J. Poniatowskiego 32.