Bochnianki w Turnieju Ćwierćfinałowym Mistrzostw Polski Juniorek w Koszykówce Kobiet, Gdynia 22-24.03.2019 r.

W mijający weekend 22-24.03.2019 r. drużyna Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni bierze udział w Turnieju Ćwierćfinałowym Mistrzostw Polski Juniorek w Koszykówce Kobiet. W Ćwierćfinałach,  które odbywają się w Gdyni. Bocheńskie koszykarki spotykają się z reprezentacjami: GTK Arka Gdynia, UKS Basket Zgorzelec oraz MKS Tęcza Lesz.

Wyniki meczów, w których udział bierze bocheński zespół:
22.03.2019 (piątek)
TS MOSiR Bochnia- UKS Basket Zgorzelec 83:70 (24:23, 22:17, 21:18, 16:12)

– Trafiłyśmy do bardzo mocnej grupy z gospodarzem turnieju Arką Gdynia na czele – mówi trener bochnianek Marta Starowicz. – W pierwszym meczu przeciwnikiem naszym był UKS Basket Zgorzelec. Dziewczyny na to spotkanie wyszły bardzo zdenerwowane, więc początek meczu nie był zbyt udany, bardzo dużo prostych nie wymuszonych strat, ale z upływem czasu powoli odrabiamy straty, lepsza obrona i zdecydowanie lepsza nasza gra na tablicach ( zebrałyśmy o 20 piłek więcej od przeciwnika), świetne kontrataki i łatwe zdobycze punktowe pozwalają nam odnieść bardzo ważne zwycięstwo.-
W pierwszym dniu świetnie zaprezentowała się Sara Marczyk – 31 punktów, 11 zbiórek, 8 asyst.

Statystyki z meczu na stronie Polskiego Związku Koszykówki – kliknij tutaj.
Zdjęcia ze spotkania ze Zgorzelcem na stronie Facebooka organizatorów GTK Arki Gdyni – kliknij tutaj.

23.03.2019 (sobota)
GTK Arka Gdynia-TS MOSiR Bochnia 101:50 (28:12, 20:11, 33:12, 20:15)

W drugim dniu naszym przeciwnikiem był bardzo mocny zespół gospodarzy, który przewyższał nas we wszystkich elementach i był poza naszym zasięgiem. Mecz ten przegrywamy 101:50.

Statystyki ze spotkania z gospodarzami Turnieju – kliknij tutaj.

W walce z Gdynią. Więcej zdjęć na Facebooku gospodarzy – kliknij tutaj.

24.03.2019 (niedziela):
TS MOSiR Bochnia-MKS Tęcza Leszno 52:77 (13:23, 14:8, 7:20, 18:26)

W ostatnim dniu naszym przeciwnikiem był zespół MKS Tęcza Leszno i dziewczyny bardzo chciały wygrać to spotkanie. Przez dwie kwarty mecz był bardzo wyrównany. Do przerwy przegrywamy tylko 4 punktami, ale w
drugiej połowie przeciwniczki zaczęły trafiać za trzy punkty i powoli powiększały przewagę. Należy pochwalić cały zespół za ambitną walkę, ale niestety brakło skuteczności i trochę szczęścia. Spotkanie to kończy się wynikiem 52:77.
Po tym spotkaniu na stronie Facebooka gospodarzy pojawił się wpis: “Drużyna z MOSiR Bochnia – niesamowita walka i serce zostawione w tym meczu na parkiecie jest dla was zwycięstwem brawo dziewczyny ?❤️”.

Statystyki na stronie PZKosz – kliknij tutaj.

Zdjęcia z ostatniego spotkania na turnieju na stronie GTK Arka Gdynia – kliknij tutaj.

Ćwierćfinały Mistrzostw Polski U-18 dobiegły końca.

Klasyfikacja turnieju:
1 miejsce GTK Arka Gdynia – MVP Magdalena Szymkiewicz
2 miejsce Tęcza Leszno – MVP Martyna Kowalska
3 miejsce MOSiR Bochnia – MVP Emanuela Lekka
4 miejsce UKS Bakset Zgorzelec  -MVP Wiktoria Kowalczuk

Zdjęcia z dekoracji – kliknij tutaj.

Barwy MOSiR-u reprezentowały zawodniczki: Sara Marczuk 31, 11, 13, Gaba Czekaj 11, -,10, Ema Lekka 13, 12, 11, Aga Krawiec 6, 2, 3, Wera Wilk 0, 3, 2, Magda Cabała 12, 6, 2, Zuza Kierońska 0, -, 0, Aga Blum 0,-, 0, Ola Podsiadło 0, 9, 2, Dorota Świercz 5, 0, 2, Karolina Przybyła 5, 3, 7, Angelika Sarlińska 0,0,0, Wiktoria Urbańska -, 4,-, Zuza Dziadń -,0,-, Ania Gnutek -,0,-.
Trenerem bocheńskiej drużyny jest Marta Starowicz, asystentem trenera Witold Jodłowski.