Bochnianki pewnie pokonują Wisłę Kraków

Pierwsza wygrana w sezonie staje się faktem. Koszykarki Contimaxu MOSIR Bochnia w meczu 2. kolejki rozgrywek 1 Ligi Kobiet pokonały w Krakowie Wisłę CanPack 71-53.

Bochnianki od pierwszych minut narzuciły swoje tępo gry, bardzo dobra obrona powodowała częste straty gospodyń. Pod koszami brylowały: Krawiec, Malinowska, Zając dając 41 zbiórek w tym 21 w ataku. Motorem napędowym jak zawsze była Magda Szkop, która zdobyła 21 punktów (5×3), 3 asysty i aż 8 przechwytów. Z minuty na minutę mosirki sukcesywnie powiększały przewagę, która po pierwszej połowie wynosiła 18 punktów. Drugą połowa to spokojna gra i utrzymywanie bezpiecznej przewagi, jeśli wiślaczki odrabiały kilka punktów, to kapitan drużyny Anna Krawiec brała na siebie ciężar gry i zdobywała punkty spod kosza lub rzutami osobistymi łącznie 25.

Wszystkie zawodniczki Contimax MOSiR popisały się twardą zespołową obroną, warto zaznaczyć że po pierwszych 20 minutach gry popełniły tylko 3 przewinienia, a w całym meczu 13 przy 26 rywalek.

Wisła Can-Pack Kraków – Contimax MOSiR Bochnia 53-71 (8-20,12-18,19-16,14-17)

Punkty dla Contimax MOSIR Bochnia: Anna Krawiec 25, Magdalena Szkop 21, Anita Plucińska 13, Wiktoria Zając 6, Julia Fortuna 2, Monika Malinowska 4, Natalia Mazur 0, Magdalena Cabała 0, Julia Natkaniec 0, Gabriela Rak 0.

Na kolejne spotkanie zapraszamy już w sobotę 16.10 o godzinie 17.00 na hali widowiskowo – sportowej w Bochni gościć będziemy drużynę RMKS Xbest Rybnik. Zapraszamy na trybuny wstęp wolny.