Bocheńscy Judocy wracają z Turnieju w Suchym Lesie z medalami.

W dniach 24 – 25 marca 2018r., grupa bocheńskich zawodników sekcji judo MOSiR Bochnia, pod troskliwą opieką trenera Grzegorza Maja, brała udział w V Wielkopolskim Międzynarodowym Turnieju Judo oraz w Międzynarodowym Pucharze Polski Juniorek i Juniorów w Judo w Suchym Lesie.

Zawody te to prestiżowy turniej, w którym już sam udział jest wyróżnieniem i nagrodą za bardzo ciężką pracę na treningach. O jego randze świadczyć może liczba zgłoszonych zawodników, która w tym roku wynosiła w sumie 812 zawodników ze 185 klubów z Polski i zagranicy.

Pierwszego dnia zawodów (sobota 24 marca), podczas V Wielkopolskiego Międzynarodowego Turnieju Judo, bocheńskim wychowankom w kategorii U 16, po bardzo ciężkich walkach, udało się wywalczyć 4 medale: 2 złote i 2 brązowe oraz 2 miejsca V.

ZDJĘCIA(kliknij tutaj)

Drugiego dnia zawodów odbywał się Międzynarodowym Pucharze Polski Juniorek i Juniorów. I tutaj wychowankowie MOSiR-u stanęli na wysokości zadania i po pięknych ale i ciężkich walkach wywalczyli brązowy medal, 2 piąte oraz jedno siódme miejsce.

Brązowy medal wywalczyła:

• Gut Julia – kat. 70 kg.

Miejsce V zdobyli:

• Żabczyńska Wiktoria – kat. 66 kg.
  • Pławecki Mateusz – kat. 66 kg.

Miejsce VII

Nadmienić należy, że Żabczyńska Wiktoria oraz Wątorek Oliwia należą do kategorii młodziczek a w tym turnieju startowały w kategorii Juniorek czyli walczyły z dziewczętami dużo starszymi i bardziej zaawansowanymi a mimo to poradziły sobie doskonale, nie poddały się presji i w ładnym stylu wywalczyły punktowane miejsca.

OFICJALNE WYNIKI  na stronie PZ Judo – (kliknij tutaj)

Wszystkim zawodnikom gratulujemy sukcesu i życzymy równie dobrych startów w kolejnych zawodach.