Zwycięstwo na zakończenie II rundy. AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce – MOSiR Bochnia 24:27 / II liga mężczyzn

W minioną sobotę  26 stycznia drugoligowy zespół MOSiR Bochnia rozegrał na wyjeździe ostatni mecz  II rundy z Politechniką Świętokrzyską Kielce. Mimo tego, iż awans do grupy mistrzowskiej wywalczyliśmy sobie już w poprzednim spotkaniu, wszystkim zależało na zwycięstwie. Gdybyśmy nie wygrali tego spotkania, to zakończylibyśmy fazę zasadniczą na miejscu czwartym.

AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce – MOSiR Bochnia 24:27 (15:15)

Na to spotkanie bocheńscy szczypiorniści wyjechali w ilości 10 osób, z czego jedynym doświadczonym zawodnikiem był Wojciech Dziedzic. Pozostali to zawodnicy z roczników od 2001 do 1999. Mecz rozpoczął się od prowadzenia gospodarzy, którzy sukcesywnie powiększali swój dorobek bramkowy, aby w 25 minucie po rzucie Łukasza Kurka prowadzić 14:9. Kolejne minuty to jednak dominacja MOSiR-u, w których to zdobylismy 6 bramek z rzędu, a straciliśmy tylko 1.
Po przerwie gospodarze próbowali przechylić szlę zwycięstwa na swoją stronę i w 34 minucie prowadzili 18:17. Jednak od rzutu karnego, wykonywanego przez Macieja Grecha (18:18) rozpoczęła się dobra passa i to bochnianie powoli budowali przewagę bramkową. W 53 minucie po kolejnym skutecznym rzucie karnym, wykonywanym przez Grycha, prowadziliśmy 22:25. Nadzieja kielczan była jeszcze w 55 minucie, kiedy to po rzucie Nawary doprowadzili do wyniku 24:25. Jednak kolejne interwencje w bramce Piotra Sądowicza i skuteczne rzuty Magiery i Wolnika doprowadziły do zasłużonego zwycięstwa.

-Tak jak zapowiadałem wcześniej – mówi trener bochnian Marcin Bożek w tym spotkaniu mieli występować mniej doświadczeni gracze, lecz nie spodziewałem się, że choroba wyeliminuje kilku zawodników, a nasz skład będzie tak okrojony. Tym bardziej chciałbym pogratulować chłopakom dobrego meczu i zwycięstwa, gdyż w ich przypadku wspięli się na wyżyny swoich możliwości. Na słowa uznania zasługują wszyscy, grający w tym meczu lecz szczególne podziekowania chciałbym skierować pod adresem Maćka Grecha, Iwa Stopczyńskiego i Piotra Sądowicza.-

Skład MOSiR Bochnia i bramki: Piotr Sądowicz, – Iwo Stopczyński 5, Tomasz Wolnik 6, Kamil Liszkiewicz 2, Wojciech Magiera 4, Michał Dobrzański 3, Przemysław Mucha, Maciej Grech 6, Marcin Jakubowski, Wojciech Dziedzic 1.
Trenerem drużyny jest Maciej Bożek, kierownikiem zespołu jest Maciej Haber, trenerem odnowy biologicznej Maciej Hamuda.

AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce: D. Spytek, M. Banasik – K. Nawara 3, F. Łuczkiewicz, J. Pajączkowski (2), M. Rączka 7, J. Pawelec (1), K. Matuszewski 2, S. Żaba-Żabiński 2, P. Mazur 4, Ł.Kurek 2, F. Grdeń 1.
Trener Paweł Sieczka.

Uśmiechnął się do nas także los meczu niedzielnego, w którym to drużyna z Zawiercia pokonała Mysłowice, co w efekcie pozwoliło nam wskoczyć na trzecie miejsce w tabeli. Fakt ten zmienia nasze bezpośrednie spotkania z Mysłowicami, które to po przegranej z Viretem straciły do MOSiR-u 1 punkt.

Polecamy relację patrona medialnego bocheńskiego zespołu, którym jest Sportomaks.pl – kliknij tutaj.

Relacja na Bochnianin.pl – kliknij tutaj.

Na kolejne ważne spotkanie w rundzie finałowej zapraszamy 9 lutego. W tym dniu będziemy podejmować drużynę AZS AGH Kraków, w  której szeregach występują nasi byli zawodnicy. Szczegóły wkrótce.

Szkolenie zawodników i rozgrywki II ligi piłki ręcznej mężczyzn  są wspierane finansowo przez Gminę Miasta Bochnia.